Поржать чи піддати аналізу?-))

— Хто тут ким маніпулює?-)

— Чиї права людини порушують?-)

Уявляєте соціально-побутові відповіді на ці питання?

А от ще в мене скромне народилось:

 — А відмовлятимуть жінки у сексі лише чоловікам?

Продовжимо.

Активісти закликали дружин перших осіб держави — президента Мваї Кібакі і прем`єр-міністра Раїли Одінги — приєднатися до них та утриматися від сексуальних стосунків зі своїми чоловіками. Втім, перші леді поки що не відреагували на запрошення.

"Ми переглянули все, що може примусити людей говорити, і зрозуміли, що відповідь — це секс. Секс не знає расової приналежності, не відноситься до якої-небудь політичної партії і є навіть в найбідніших домах", — зазначила Рукія Субоу.

Жінки сподіваються, що тижнева стриманість спонукатиме президента і прем`єра вирішити всі політичні суперечки.

На виборах в Кенії в 2007 році перемогу з невеликою перевагою отримав Кібакі.

Прихильники Одінги спровокували міжетнічні сутички, які призвели до загибелі понад тисячі людей.

Щоб припинити насильство, в 2008 році обидва колишні кандидати створили уряд національної єдності, але їм не вдалося повністю усунути всі суперечності.

+++

Приятель в Найробі живе. Але він інтелігентна людина, у насильстві участи не бере. Тож сподіваюсь у сексі йому не відмовлять. Якщо що.

«Нет христианизации!»

Активна інет-громадськість в Україні добре його знає…Пам'ятаю, листувались, він був таким татарським патріотом, так, критикував владу РФ, але так само, як і чимало українців в мережі. Саме "розпалювання" тоді за ним не спостерігала…..Нарікав, так само, як і багато українців-), що забагато рос. мови, "манкуртів", що національне не анується, не поважається у Татарстані. До речі занепокоєння, як я читала на одному з сайтів, щодо справи Кашапова висловив і Мустафа Джемілев.

Ось яка інформація спричинила обурення пана Кашапова. Цитую повідомлення ценнтру "Сова":

25.01.2008

В роддоме Набережных Челнов православные священники окропили святой водой детей мусульман

Представители мусульманской общественности Набережных Челнов направили открытое письмо президенту Татарстана М.Шаймиеву, главе Министерства здравоохранения РТ, главе МВД РТ и в республиканскую прокуратуру. Авторы письма возмущены тем, что 16 января в городском роддоме N 1 православные священники окропили освященной водой всех новорожденных, в том числе детей мусульман.

"Попы умышленно совершили свое преступление, — говорится в письме. — Во-первых, они демонстративно произвели "крещение" детей мусульман, что в дальнейшем может перерасти в межрелигиозный конфликт, во-вторых, они нарушили санитарные нормы, войдя в своих нестерильных одеждах и обливая водой (происхождение которой неизвестно) все вокруг, и тем самым нарушив санитарные условия, подвергли опасности здоровье детей".

Авторы письма потребовали "немедленно взять эту конфликтную ситуацию под контроль и наказать виновных, пока родители новорождённых детей не начали совершать самосуд".

Напомним, что на Крещение в Находке освященная вода была доставлена в квартиры всех жителей города, вне зависимости от вероисповедания.

+++

 Тим часом майже в одній тональності появилась заява Президента іншої республіки Росії — Башкортостану. Вже не знаєш, чого чекати, може й його переслідуватимуть…

Цитую з "Сови":

25.03.2009

Президент Башкирии обвиняет федеральные власти в насаждении православия в школах

Президент Башкирии Муртаза Рахимов обвинил федеральные власти в нарушении прав и интересов национальных республик.

На конференции «Национально-государственные образования в истории и политической практике российского федерализма» М. Рахимов заявил, что центральная власть стремится «усилить в школах влияние православия».

«Насаждение православия даст отрицательный эффект у людей, придерживающихся иных верований, вызовет обратную реакцию и толкнет их к радикализму», — считает президент Башкирии.

+++

Переконана, Рафіса Кашапова переслідують за його активну громадську діяльність.

Колекціонуючи Весни. Українська і Райдужна цього разу.

18 травня у Познані починається ІІ Фестиваль Культури "Українська весна". Чого можна чекати від цього заходу? На зв'язку Української Служби Польського Радіо — організаторка фестивалю Катажина Ляуданська з Товариства "Польща — Україна".

Чому Познань? Тут немає потужної української громади, місто теж географічно віддалене від України…

Катажина Ляуданська: Чому Познань? Справді, від Познаня ближче до Берліна ніж до Варшави. Тут немає української національної меншості… Але в цьому і є сенс нашого заходу: показувати українську культуру не там, де про неї знають, а там, де немає українського середовища і знання про Україну обмежені. Таким чином можна руйнувати стереотипи, які з'являються там, де немає повної інформації. Окрім цього, у Познані відкрито Українське Почесне Консульство. Хочу сказати, що це — теж ініціатива нашого консула, котрий пропагує знання про Україну.

Якою буде Україна на "Українській весні"? Які обличчя України можна буде почабити на цьому фестивалі?

Катажина Ляуданська: Ми покажемо "Україну для всіх", тому що на фестивалі "Українська весна" кожен знайде щось для себе. Будуть усі види мистецтва, починаючи від скульптури (я маю на увазі вернісаж скульптур В'ячеслава Борецького). Буде теж мистецтво слова — літературні дебати, "ніч поезії". На фестивалі порушимо теж політичні аспекти українського життя. Звичайно, не забракне музики. На фестивальній сцені виступить український гурт "Тартак" і польський "Lao Che". Заграє фольк-група ДримбаДаДзиґа. Буде теж класична культура у виконанні оркестру "Київські солісти". А на гала-концерті побачимо Заслужений ансамбль танцю України "Юність". З матеріальною народною культурою України зможемо ознайомитись на українському ярмарку. Гості фестивалю матимуть можливість скуштувати українські страви, придбати вироби народних майстрів.

"Ніч поезії" — звучить цікаво. Розкажете більше про цей захід?

Катажина Ляуданська: Цей захід відбуватиметься на території Археологічного музею. Я не хочу зраджувати усіх деталей "ночі поезії". Скажу тільки, що то будуть неймовірні емоції — гра світла, музика, образ, слово… Поети декламуватимуть свої вірші, виступить українсько-польський гурт ДаґаДана. Ви знаєте, українська мова настільки співуча, мелодійна, що усі зможуть зрозуміти і відчути емоційне навантаження поезій, які почують.

Окрім цього, на фестивалі "Українська весна" можемо здійснити історичну кіноподорож. Єжи Гоффман представить свій новий фільм "Україна. Народження нації".

Катажина Ляуданська: На презентацію фільму ми запросили самого режисера, а також українську зірку — Богдана Ступку. З участю актора відбуватимуться дебати. На мою думку, зустріч з цими двома видатними митцями, котрих без перебільшення можна назвати амбасадорами наших країн, — один з важливіших елементів нашого заходу.

Чи вхід на ці заходи, про які Ви згадували, платний?

Катажина Ляуданська: Концерт гуртів "Тартак" і "Lao Che" буде платним. Квитки коштуватимуть 15-20 злотих. Ми ввели теж безкоштовні запрошення. Ви знаєте, поки що рано говорити про ціни квитків, до фестивалю залишився майже місяць. Але ми докладемо зусиль, аби усі бажаючі змогли взяти у ньому часть.

На сайті Товариства "Польща — Україна" www.polska-ukraina.org.pl можна знайти програму фестивалю, список учасників, але теж контактні телефони до волонтерів, котрі допоможуть у пошуках нічлігів на час фестивалю… Чи організатори сподіваються такої великої кількості гостей? А як було минулого року?

Катажина Ляуданська: У зв'язку з тим, що це щойно другий рік фестивалю, нам важко передбачити кількість гостей. Організатори повинні бути готові до всього. Звичайно, ми сподіваємося гостей з інших польських міст. Маємо надію, що приїдуть теж українці. Були вже такі сигнали, нас запитували, чи зможемо допомогти з житлом. Тому цього року пропонуємо теж таку допомогу. А якщо говорити про рік минулий… Серед гостей були передусім мешканці Познаня та міст нашого регіону — Великопольщі. А цього року хочемо вийти з фестивалем поза регіональні межі.

А що мешканці Великопольщі знають про Україну?

Катажина Ляуданська: Гадаю що поняття України у Великопольщі не до кінця… очевидне, як у Любліні чи в Перемишлі, або на Помор'ї. Тому "Українська весна" хоче показати нову Україну. Не тільки пов'язану з Шевченком або Помаранчевою революцією, але Україну сучасну, різнобічну… Я бачу, що ідея цього фестивалю починає проростати у Познані, у нашому регіоні. Про це свідчить хоча б зацікавлення подіями "Української весни" з боку ЗМІ. Самі познаняни вже до нас дзвонять і розпитують про програму весни. Університетське середовище цікавиться цією подією.

З яких джерел фінансується фестиваль "Українська весна"?

Катажина Ляуданська: Гроші завжди були складною справою…. Але цього року маємо неймовірну підтримку з боку міської ради Познаня, а також від влад Великопольського воєводства. Підтримує нас теж Посольство України, тут, звичайно, не йдеться про грошову підтримку, а радше обмін, взаємну допомогу.

На фестивалі буде багато зірок… А з ким з учасників розмови тривали найдовше?

Катажина Ляуданська: Скажу так — до самісінького кінця тривали розмови з учасниками політологічних та літературних дебатів. З цими людьми ми розмовляли найдовше, нам залежало, аби приїхали саме ці учасники. Якщо говорити про музичні гурти, то з ними вдалося домовитись раніше.

Яна Стемпнєвич

+++

 

ПЕРШИЙ
КУЛЬТУРНО-СПОРТИВНИЙ ФЕСТИВАЛЬ
ЛЕСБІЯНОК ТА ГЕЇВ
«РАЙДУЖНА ВЕСНА»

З 15 по 17 травня 2009 року в місті Миколаєві, Асоціацією геїв, лесбійок та бісексуалів «ЛіГА» буде проведено Перший фестиваль лесбійок та геїв «Райдужна весна». Ціль фестивалю — представити ЛГБТ-спільноту на регіональному рівні шляхом проведення культурно-спортивних заходів, руйнуючи стереотипи та соціально-культурні бар'єри, які перешкоджають лесбійкам та геям почуватися повноцінними учасниками суспільства.

В рамках Фестивалю «Райдужна весна» відбудуться наступні заходи:

День 1, п'ятниця 15.05.2009
Дискусійний клуб для журналістів «Права людини = Права геїв та лесбіянок»
Відкриття фестивалю та презентація фотовиставки «Світ очами ЛГБТ»
Коктейль-паті «В джазі тільки дівчата»

День 2, субота 16.05.2009
турнір з жіночого міні-футболу
Спортивна естафета лесбі-пар «А ну-ка, пари»
Поетичний вечір київської поетеси Марти Кохань, автора збірника «Дорога у вічність»
Гей/лесбі Cinema club, демонстрація документального фільму «Кінсі. Поговоримо відкрито про секс»
«Райдужний ярмарок» (до- та після демонстрації фільму)
Safer Seх Promotion Party — молодіжна акція-дискотека, в рамках акції — парад Травесті- Дів

День 3, неділя 17.05.2009
Легкоатлетичний пробіг на 3 км — «Заради життя»
Інформаційна флешмоб-акція, присвячена 17 травня — Дню протидії гомофобії
Piknik Party, закриття культурно-спортивного фестивалю «Райдужна весна»

Організатор заходу:
Миколаївська асоціація геїв, лесбійок та бісекуалів «ЛіГА»
в рамках проекту PRECIS при фінансовій підтримці
Міністерства Закордонних Справ Королівства Нідерландів

тел/факс: 8 0512 35-81-42, 59-49-00, моб. + 38050 3181290
Електронна пошта: liga-nk@yandex.ru
Веб-ресурс: www.gay.nikolaev.ua

Контактна особа
Тетяна Рубан
Голова оргкомітету Фестивалю «Радужна весна»
e-mail: orgcommittee2009@yandex.ru

 

Україна — таки Росія. Принаймні у ставленні до громадян Грузії.

За його словами, Д.КУРІДЗЕ майже 3 роки працював в Києві сценаристом на кіностудії ім. О. Довженка.

Кожні півроку він виїжджав на кордон і знову в'їжджав в Україну, так як громадяни Грузії можуть знаходитися в Україні без реєстрації не більше 6 місяців. 26 березня працівники відділу громадянства, імміграції та реєстрації фізичних осіб Шевченківського райвідділу ГУМВС України в м.Києві вручили Д.КУРІДЗЕ постанову Шевченківського районного суду м.Києва від 3 березня про примусове видворення з України і помістили його в пункт тримання іноземців.

На думку Д.КУРІДЗЕ, строк перебування в Україні йому було анульовано незаконно, і він став жертвою "чергової хвилі боротьби правоохоронних органів за дотримання правил перебування іноземців в Україні".

Як повідомляють правозахисники, на відміну від попередніх років, цьогоріч в державному бюджеті не закладено коштів на примусове видворення, а програма добровільного повернення Міжнародної організації з міграції в 2009 році на громадян країн Кавказу також не розповсюджується. Тому, за словами Т.ЕДІЄВА, єдиний шлях для грузинського митця — це оскаржувати рішення про видворення; в іншому випадку йому доведеться "провести в чернігівських лісах як мінімум 6 місяців, передбачених законом".

Чернігівський громадський комітет захисту прав людини від імені Д.КУРІДЗЕ подав відповідні скарги до суду та прокуратури.

Тут би саундтреком пісню Вахтанга Кікабідзе "Вы меня не предали, разочаровали".

ЗАБЕСПЕЧИВ

Так- от в тій самій вістці Бюлетеню ЄК є ще така фраза: "За результатами першої дискусії з місцевим населенням було вирішено створити…". Уявляю собі дискусію з місцевим населенням.

А от ще. З останього. Знайшла, що записала собі в нотатки. "Історія демократії в Україні має свою специфікацію" — не пригадаю хто, можливо один з 5-го каналу з ведучих новин.

"Наша программма не расстроилась" — ведуча "нерасстроенної" програми ТРК Київ.

Крім того, нині опікуюсь анкетами можливих учасників Семінару для журналістів з подолання стереотипів щодо ромів. Не називаючи авторів, зроблю витяги з парочки заявок:

""В РОМСКОЙ СРЕДЕ ИМЕЕТСЯ КРИМИНАЛ, ПРОДАЖА НАРКОТИКОВ, ВОРОВСТВО". (Пригадайте оголошену мету семінару-)

"писала статтю про дискримінацію афрамариканців в Україні".

 

 

 

Скоро «Білоруська весна» знов в Україні

Кіно-клуб Києво-Могилянської Академії та організатори Фестивалю "Білоруська весна" запрошують Вас 9 квітня о 18:30 на захід.

Відбудеться: 1. Показ документального фільму "89 мм. Свобода в останній диктатурі Європи". (Білорусь/Німеччина).

Кадр з фільму

Білоруська (як зрештою і українська) залізнична колія на 89 мм ширше від західноєвропейської. Молодий німецький режисер подорожує в Мінськ, зустрічається з політичним біженцем, членом спротиву, маляром, стриптизеркою, безперспективним журналістом та патріотичним солдатом. Резульатом став несподіванний портрет пострадянського покоління, яке стоїть між застоєм, протестом та від'їздом.

2. Відкрита дискусія за участи Вероніки Антонець з Міжнародної Амністії України, організаторів Фестивалю сучасної білоруської культури в україні "Білоруська весна-2009".

3. Глядачам будуть запропоновані для підпису листівки-звернення до властей Білорусі в рамках кампанії, ініційованої Amnesty International.

ВХІД ВІЛЬНИЙ. вул. Набережно-Хрещатицька 27, кімната 13.

Довідка про доповідь AI:

Акция Amnesty International против смертной казни © AI

Влада Білорусі повинна негайно оголосити мораторій на смертні вироки та страти з перспективою повної відміни смертної кари, — заявила Amnesty International в опублікованій вчора доповіді, яку можна знайти тут: http://www.amnesty.org.ru/pages/blr-24032009-report-rus

"Смертна кара є навмисним та холоднокровним вбивством людини державою в ім'я справедливості. Вона порушує право на життя, що проголошене Загальною декларацією з прав людини," — зазначила Нікола Дакворт, Директор програми Amnesty International в Європі та Центральній Азії.

"Держави зобов'язані здійснювати правосуддя шляхом покарання винних та забезпечення відповідних відшкодувань жертвам злочинів та їх родичам. Проте смертна кара, так як і рішення про її застосування, є яскравою ознакою культури насильства".

У доповіді «Припинення страт у Європі. На шляху до відміни смертної кари в Білорусі» Amnesty International виклала аргументи для влади Білорусі за відміну смертної кари у руслі загальної світової тенденції припинення використання страти як найвищої міри покарання.

Білорусь є останньою серед країн Європи та колишніх республік Радянського Союзу, де все ще продовжують застосовувати смертну кару. Не має жодної доступної офіційної статистики щодо кількості страт та вироків, але Amnesty International припускає, що від часу здобуття Білоруссю незалежності у 1991 р. смертні вироки було винесено 400 особам. Міжнародні організації неодноразово закликали Білорусь відмінити смертну кару.

Весь процес смертної кари оповитий секретністю — в'язнів та їх родичів не повідомляють про дату страти, тіла не видаються рідним, не повідомляють також про місце поховання.