30 травня. Лавра. Розклад кіна.

30 травня. Кіноклубна зала «Камера обскура»,
15.00-23.55

15.00-16.20
ЛОНДОН, Я ЛЮБЛЮ ТЕБЕ/ LONDON, JE T'AIME

Оригінальний експеримент англійських кінематографістів — «Лондон, я люблю тебе» — це збірка різножанрових коротких кінотворів, присвячених серцю Великої Британії. Це фільм-лабіринт, де і весело, і сумно; фільм-калейдоскоп, де можна нескінченно ритися в іменах дійових осіб, алюзіях і гіперпосиланнях; фільм-атракціон, де кожна новела має свою неповторну ауру. І нарешті, це фільм — освідчення в коханні столиці Туманного Альбіону. «Лондон, я люблю тебе» — яскрава подорож містом «нульового меридіана». Тільки водити вас будуть не заїждженими туристичними маршрутами, а абсолютно неходженими лондонськими стежками.

ВОДНІ ПРОЦЕДУРИ В КЛЕРКЕНВІЛЛІ / BATHTIME IN CLERKENWELL
США, 2003
Режисер: Олексій Будовськи
Надзвичайно художня анімація створена як візуальний супровід для пісні гурту «Real Tuesday Weld».

ЗСЕРЕДИНИ / INSIDE-OUT
Великобританія, 1999
Режисер: Брати Гуард
Одного дня, працівниця магазину зустрічає хлопця, що намагається провести соцопитування на вулиці. Вони спостерігають одне за одним крізь вітрину магазина, але у великому Лондоні легко загубитися.

JE T'AIME, ДЖОН ВЕЙН / JE T'AIME JOHN WAYNE
Великобританія, 2000
Режисер: Тобі Макдональд
Кращий короткометражний фільм кінофестивалю в Каннах, Спеціальний приз жюрі Берлінського кінофестивалю.
Годарівська історія про Лондон. Англієць думає, що він француз, який вважає себе американцем.

ЯК ТИ ЦЕ НАЗВЕШ / WHAT DO U CALL IT
Великобританія, 2003
Режисер: Адам Сміт
Оригінальний, інтуїтивний погляд на світ андеграундного музичного життя Лондона.

ЗВУКИ ЛІСУ / FOREST MURMURS
Великобританія, 2006
Режисер: Джонатан Ходсон
Англійська страшилка про таємниці лісу, втілена вишуканими прийомами аплікаційної анімації.

ВИЩЕ ЛІЗЕШ — ДОВШЕ ПАДАТИ / WHAT GOES UP MUST COME DOWN Великобританія, 2005
Режисер: Адам Сміт
Водій таксі розвозить лондонців по домівках, а вони розповідають йому, як провели цей вечір. Судячи з усього, таксистові ці історії не особливо цікаві — жоден пасажир так і не доїхав до місця призначення.

МАПА МЕТРО / MAP OF THE UNDERGROUND
Уельс, 2005
Режисер: Хайвел Грифіт
Англійський поет розповідає про своє дитинство і своє життя за допомогою музики анімації і віршів.

Я ЛИШЕ ХОЧУ ПОЦІЛУВАТИ ТЕБЕ / I JUST WANT TO KISS YOU
Великобританія, 1989
Режисер: Джеймі Тревіс
Данина шани Франції у вигляді зворушливої історії про дружбу і кохання.

РАЙСЬКЕ МІСТЕЧКО / СITY PARADISE
Великобританія, 2004
Режисер: Жаель Деніз
Переїхавши до Лондона, японська дівчина Томоко відчуває себе покинутою. Але випадкова зустріч здатна все змінити.

16.20 — 17.00
ХІТОВА МУЗИКА — РИТМ РЕВОЛЮЦІЙНОСТИ/ HIT MUSIC — RHYTHM OF THE REVOLUTIONARY
Швеція, 2007
Режисери: Саша Фюльшер, Оскар Ідін, Алекс Вейч, Анна Вайтц, Анна Клара Орен
Документальний фільм
Стрічка описує історію соціального феміністичного руху 70-х років у Швеції крізь призму творчості шведського дівочого фолк-рок-гурту Röda Bönor («Червона квасоля»), починаючи від його заснування до народження хітів, божевілля слави та епатажу. Röda Bönor були частиною політичного музичного руху, котрий зараз, у XXI столітті, видається далекою історією. Це фільм про революційну силу музики, про те, що сцена — не лише подіум розваг, а й цілий світ, у якому живуть і працюють, захищаючи власні переконання.

17.00 — 18.00
СПРАГА / THIRST
Режисер: Алан Снітоу, Дебора Кауфман, 2004 р. Країна: США.
Чи є вода частиною тих загальнолюдських ресурсів, людським правом? Чи це — товар, який можна купувати та продавати на світовому ринку? «Спрага»розповідає історії спільнот в Болівії, Індії, та США, які задають ці фундаментальні питання. Більше мільярду людей бракує доступу до безпечної питної води. Щороку мільйон дітей вмирає від хвороб, спричинених вживанням небезпечної води. Ці показники постійно зростають. Коло цих фактів розгортаються палкі дебати у перших кадрах фільму на третьому всесвітньому форумі води у 2003 році в Кіото, Японія. Політики, міжнародні банкіри та голови великих корпорацій зібрались, щоб вирішити, хто буде контролювати глобальні поставки свіжої води. Їх консенсусу щодо великих дамб, приватизованих корпоративних водних систем запобігають експерти та активісти, які відстоюють точку зору, що вода — це право людини, а не товар. Показуючи конфлікт на трьох континентах, «Спрага» дає змогу побачити, як масштабна опозиція приватизації води провокує потужну коаліцію, яка навіть «перетинає лінію прихильників»

18.00 — 18.25
ІСТОРІЯ РЕЧЕЙ / STORY OF STUFF, США, 2007
Починаючи з виробництва і протягом продажу, використання та усунення, всі речі в нашому житті впливають на суспільство в нашій та інших країнах, проте цей вплив здебільшого прихований. «Історія речей» — це двадцятихвилинний, швидко викладений та швидко окреслений погляд на зворотній бік наших моделей виробництва та споживання. «Історія речей» розкриває зв'язки між великою кількістю екологічних та соціальних чинників та закликає усіх нас створити більш стійкий та простий світ. Я розповім вам щось, що примусить вас сміятися, і, можливо, назавжди змінить погляд, яким ви дивитеся на речі в вашому житті.
Фільми «Спрага», «Місто фабрик» та «Історія речей» були відібрані для показів у кіноклубі «Камера обскура» галереї «Лавра» під час Днів Києва Ольгою Веснянкою, яка очолює Київський медіа-кіноклуб. Перші покази цих трьох cтрічок відбудуться з метою промоції всеукраїнського фестивалю «Стале життя», ініціатором якого виступає громадська організація «ECCE HOMO», Одеса. Фестиваль проходитиме наприкінці літа у понад 5 містах України. Він присвячений поширенню ідеї сталого розвитку та гармонізації сучасного життя.

18.25 — 18.50
МАКІЛАПОЛІС: МІСТО ФАБРИК/ MAQUILAPOLIS: CITY OF FACTORIES
США-Мексика, 2006
Режисери: Вікі Фунарі, Серджіо Де Ля Торре

Ласкаво просимо в світ "Макилаполис", місто на кордоні, де за годину важкої праці на отруйній фабриці, можна заробити досить, щоб купити бутель питної води. Туди, де за приблизно дві години можна заробити на декілька літрів молока. Туди, де фабричні робітники вважають, що перерва, на те, щоб помитися замало, токсинів — забагато, а тиск та залякування є завжди. "Макилаполис " — потужний і унікальний фільм, що об'єднав американських та мексиканських кінематографістів разом з фабричними робітниками Тіхуани та суспільними діячами, для того щоб розказати оповідання про глобалізацію, що пройшла крізь очі та голоса самих працівників, особливо жінок, що понесли втрати, але, при цьому, пожали невеликий врожай. Працівники не лише говорили на камеру, але й стали частиною цих історій. Фільм від Фестивалю «Стале життя».

18.50 — 19.30
Короткометражні фільми з програми Фестивалю "My.Europe"

"My.Europe" — європейський тиждень короткого метру. "My.Europe" — європейський кінофестиваль, один з проектів Асоціації "Громадяни Європи" — це змагання стрічок європейських авторів спрямоване на активних європейців, акторів і режисерів задля осмислення і створення їх поглядів і думок щодо бачення Європи. Щороку показ фільмів-учасників відбувається у багатьох місцях на континенті, це були, серед інших Угорщина, Румунія, Німеччина, Болгарія, Білорусь та Україна.

Програма "Політики і політики" піднімає питання прав людини, міжкультурного діалогу й звичайних політичних проблем Європи. Це справжня розмаїта картина Нашої Європи. Йтиметься про біженців й фортеці та бюрократичного монстра ЄС, відносини поміж людьми, постсоціалістичний готель й словенський фестиваль, намагаючись дізнатись, які теми зараз непокоять європейські суспільства.

Hotel Jugoslavia 1.0 | Switzerland |
Capsular | Belgium | 24 min. |
Hey ho, comrades | Slovenia |
You have killed | Hungary |

Також у прогамі — показ короткометражних фільмів-учасників Кінофестивалю «My.Europe»-2007; серед них фільм-переможець конкурсу «Відчути землю під ногами» (2007, 20 хв) німецького режисера Марка Брумунда про родину українських іммігрантів у Німеччині; анімаційна стрічка молодої норвезької авторки Кайі Врайт Полмар «Дворові історії» (2005, 7.30 хв.) про дітлахів, які грали у гру під назвою «Центр допомоги біженцям»; фільм «Щасти, Недіме» (2006, 13 хв.) словенського режисера Марко Сантіка про двох братів, які їдуть до Боснії, адже один з них — Недім — важко хворіє і хоче спочити на Батьківщині, утім — кордони стають на заваді…

19.30 — 21.00
ЩАСЛИВІ ЛЮДИ/ HAPPYPEOPLE
Україна, 2005
Режисер: Олександр Шапіро
Актори: Костянтин Забайкальський, Віталій Лінецький, Фьодор Бондарчук, Катя Віноградова, Олексій Горбунов, Максим Коновалов, Алєксандр Баширов, Георгій Дрозд, Алла Сергійко, Остап Ступка, EL-Кравчук

Третя повнометражна робота найпліднішого з сучасних українських режисерів — відомого киянина Олександра Шапіро. Таємнича особа на прізвисько Бамбізо розкручує свого заможного приятеля із манерами втомленого бандита на гру для справжніх пацанів. Зветься гра "Будда" і суть її екзистенційна. Щосереди приятелі диктують один одному інструкції, які в четвер мають бути виконані за будь-яких умов. У фіналі обидва виграють і вирушать назустріч блакитному небу та жовтогарячому сонцю… Стрічка відверто "тусовочного" напрямку і під зав'язку нашпиґована цікавою, ексклюзивною, вітчизняною музикою. Цей фільм особисто представить режисер та Катерина Віноградова.

21.00-23.55
КАСТИНГ
Україна 2008
Режисер: Олександр Шапіро
Актори: Віталій Лінецький, Світлана Вольнова, Василіса Фролова, Андрій Федоров.

Збірка новел з життя людей. Родзинкою цього фільму стала незвичайна історія його створення. Режисер запрошував на кастинг акторів. Вони демонстрували свою майстерність, а насправді, Шапіро вже їх знімав. Весь відеоматеріал кастингу і став основою кінострічки. Таким чином, фільм складається з 37 самостійних епізодів.

*У програмі можливі зміни.

МАПА

Ко Дню Киева галерея «Лавра» совместно с журналом ТОП-10 подготовила подарок киевлянам.

Организаторы позаботились о том, чтобы два фестивальных дня были событийно насыщены, и посетители смогут провести week-end, практически не покидая территорию галереи. Гости фестиваля будут вовлечены во все его проекты.

На выставке Виктора Марущенко «Девичьи грезы» будет работать мини-фотостудия, где все желающие могут выступить в роли модели к будущему проекту фотографа — «Образ киевлянина».

После просмотра показов коллекций от молодых украинских дизайнеров, посетителям будет предложено сменить собственный имидж. На фестивале будут работать стилисты и визажисты, которые профессионально превратят гостей фестиваля в моделей и устроят импровизированный показ.

В рамках фестиваля каждый желающий сможет стать участником шахматного турнира среди пользователей «Аpple comp» и попробовать обыграть компьютерную программу.

В одном из дворов галереи граффити-проект «Street Baboons 2» создаст свое свободное пространство, где будут расписывать стены, создавать авторские «мюралы», кататься на велосипедах и демонстрировать свою эксклюзивную продукцию — принты и одежду. Специальным гостем из Берлина приглашен известный европейский авторитет граффити-культуры AKIM. Он будет давать мастер-классы и лекции, рисовать и готовить блюда вьетнамской кухни, которыми угостит всех зрителей.

На крыше ангара будет происходить действо от Геннадия Гутгарца в жанре action painting. Это утонченное развлечение в виде создания картины при публике, где художник использует вместо кисти цветные отпечатки обнаженных тел артистов на холсте. И этот холст на глазах у зрителей превратится в законченное произведение искусства.

Для тех, кто любит уединение и качественное арт-хаусное кино будет работать кинозал «Камера Обскура», где два дня подряд с 15.00 до 23.00 будут демонстрироваться фильмы иностранных и украинских режиссеров на урбанистическую и экологическую тематику «UrbanCinemaMix». Киевский режиссер Александр Шапиро не только лично представит свои фильмы, но и покажет на фестивале два собственных арт-проекта: «Пассажир без места» (фото и инсталляции) и «Возможный Киев».

В одном из ангаров галереи расположится выставка «Ремонтные работы» семи молодых художников из Украины, России и Казахстана. Пустые, долгое время не используемые помещения станут местом для объектов, инсталляций, видеоработ и живописных полотен Л.Хоменко, Н. Кадана, В. Голдаковского, В. Ломаско, А.Белова, А. Угая и К.Гнилицкой. Тема выставки — состояние перманентного ремонта, «оптимизм на руинах».

Центральный выставочный зал галереи займет фотоэкспозиция по результатам конкурса на лучший снимок о Киеве, отсюда можно будет попасть на проект Кирилла Проценко и DJ Derbastler — «Радио Евразия», который задуман как альтернативное видео в стиле easy watching. В этом проекте авторы обращаются к теме феномена футбола, который близок и понятен нашему городу.

Все проекты фестиваля «I love Kiev» так или иначе посвящены городу, в котором мы живем и который любим. Об этом говорят и фотопроект В.Очеретяного и С. Островской «KIEV's BACKGROUND», и аудиовизуальная инсталляция «Следы на снегу» от арт группы «Soloma», и видеоинсталляция Л. Мальской «Crystal Kiev», и рисованные комикс-истории от журнала «К-9» и даже выставка живых цветов, специально созданная для фестиваля «Киевзеленстроем» .

В рамках Фестиваля будет презентована хорошая, умная книга «99 великих киевлян», о людях которые любили этот город и очень многое для него сделали. Эта книга издана специально к открытию фестиваля.

Место проведения І-го Фестиваля городской культуры «I Love Kiev»: Галерея «Лавра», ул. И.Мазепы, 17

мапа

« I love Kiev »: кінопокази.

Розклад:

30 травня. Кіноклубна зала «Камера обскура», 15.00-23.55
31 травня. Кіноклубна зала «Камера обскура», 15.00-23.00

Серед них — 3 стрічки на тему сталого розвитку, що вперше будуть показані в Україні.

Фільми «Спрага», «Місто фабрик» та «Історія речей» були відібрані для показів у кіноклубі «Камера обскура» галереї «Лавра» під час Днів Києва Ольгою Веснянкою, яка очолює Київський медіа-кіноклуб. Перші покази цих трьох cтрічок відбудуться з метою промоції всеукраїнського фестивалю «Стале життя», ініціатором якого виступає громадська організація «ECCE HOMO», Одеса. Фестиваль проходитиме наприкінці літа у понад 5 містах України. Він присвячений поширенню ідеї сталого розвитку та гармонізації сучасного життя. Більш детально можна ознайомитися з проектом за посиланням: http://stalezhyttya.org.ua/.

Макілаполис: місто фабрик / Maquilapolis: city of factories

Виробництво: Вікі Фунарі, Серхіо де ла Торре, 2006 р.

Тривалість: 68 хвилин
Країна: США, Мексика. Мова: англійська.

Ласкаво просимо в світ «Макілаполіс», міста на кордоні, де за годину важкої праці на отруйній фабриці можна заробити достатньо, щоб купити бутель питної води. Туди, де приблизно за дві години можна заробити на декілька літрів молока. Туди, де фабричні робітники вважають, що перерв на те, щоб помитися, замало, токсинів — забагато, а тиск та залякування є завжди. "Макілаполіс " — потужний і унікальний фільм, що об'єднав американських та мексиканських кінематографістів з фабричними робітниками Тіхуани та суспільними діячами для того, щоб розповісти про глобалізацію, що пройшла крізь очі та голоси самих працівників, особливо жінок, що понесли втрати, але при цьому пожали невеликий врожай. Працівники не лише говорили на камеру, але й стали частиною цих історій.

СПРАГА / THIRST

Режисер: Алан Снітоу, Дебора Кауфман, 2004 р. Тривалість: 62 хв.
Країна: США. Мова: Англійська з субтитрами

Чи є вода частиною тих загальнолюдських ресурсів, людським правом? Чи це — товар, який можна купувати та продавати на світовому ринку? «Спрага»розповідає історії спільнот в Болівії, Індії, та США, які задають ці фундаментальні питання. Більше мільярду людей бракує доступу до безпечної питної води. Щороку мільйон дітей вмирає від хвороб, спричинених вживанням небезпечної води. Ці показники постійно зростають. Коло цих фактів розгортаються палкі дебати у перших кадрах фільму на третьому всесвітньому форумі води у 2003 році в Кіото, Японія. Політики, міжнародні банкіри та голови великих корпорацій зібрались, щоб вирішити, хто буде контролювати глобальні поставки свіжої води. Їх консенсусу щодо великих дамб, приватизованих корпоративних водних систем запобігають експерти та активісти, які відстоюють точку зору, що вода — це право людини, а не товар. Показуючи конфлікт на трьох континентах, «Спрага» дає змогу побачити, як масштабна опозиція приватизації води провокує потужну коаліцію, яка навіть «перетинає лінію прихильників»

 

ІСТОРІЯ РЕЧЕЙ / STORY OF STUFF

Виробництво: Free Range Studios, 2007 р. Тривалість: 20 хв.
Країна: США. Мова: англійська з субтитрами.

Починаючи з виробництва і протягом продажу, використання та усунення, всі речі в нашому житті впливають на суспільство в нашій та інших країнах, проте цей вплив здебільшого прихований. «Історія речей» — це двадцятихвилинний, швидко викладений та швидко окреслений погляд на зворотній бік наших моделей виробництва та споживання. «Історія речей» розкриває зв'язки між великою кількістю екологічних та соціальних чинників та закликає усіх нас створити більш стійкий та простий світ. Я розповім вам щось, що примусить вас сміятися, і, можливо, назавжди змінить погляд, яким ви дивитеся на речі в вашому житті.

Преса, акредитована на Київському Міжнародному Кінофестивалі (КМКФ) — вхід за акредитаційними бейджами КМКФ. Для інших журналістів — акредитація на Фестиваль
« I love Kiev »:

Світлана Казьмін
PR-менеджер галереї «Лавра»
е-mail:kazmin86@ukr.net
тел.: 280-02-90
моб.: 8 (066) 72 65 447
адреса: вул.Івана Мазепи, 17

http://lavra.ucoz.ua/

I love Kiev

Букер та Україна.

 Букер

 

Тим часом письменник ( один з улюблених-) вже повернувся до Києва. Й буде, як мені стало відомо, одним з слухачів Лекції іншого письменника, й режисера — Пітера Грінуея у Києві.

30 травня о 12 годині у Великій залі театру ім. Івана Франка відбудеться відкрита лекція видатного британського режисера Пітера Грінуея "Нові можливості". Організатор лекції Культурний проект Наталії Жеваго, який опікується проведенням у Києві лекцій та майстер-класів присвячених сучасному мистецтву. Для участі у лекції необхідно зареєструватися на сайті www.n-z.org.ua

 Тим часом сьогодні оголошено:

Canadian short story writer is third writer to win prize
27 May 2009

Alice Munro is today, 27 May 2009, announced as the winner of the third Man Booker International Prize.

The Man Booker International Prize, worth £60,000 to the winner, is awarded once every two years to a living author for a body of work that has contributed to an achievement in fiction on the world stage. It was first awarded to Ismail Kadaré in 2005 and then to Chinua Achebe in 2007.

Best known for her short stories, Munro is one of Canada's most celebrated writers. On receiving the news of her win, she said, ‘I am totally amazed and delighted.'

The judging panel for the Man Booker International Prize 2009 is: Jane Smiley, writer; Amit Chaudhuri, writer, academic and musician; and writer, film script writer and essayist, Andrey Kurkov. The panel made the following comment on the winner:

‘Alice Munro is mostly known as a short story writer and yet she brings as much depth, wisdom and precision to every story as most novelists bring to a lifetime of novels. To read Alice Munro is to learn something every time that you never thought of before.'

Her latest collection of short stories, Too Much Happiness, will be published in October 2009. Alice Munro will receive the prize of £60,000 and a trophy at the Award Ceremony on Thursday 25 June at Trinity College, Dublin.

 Переможець Букера

Підтримка документалістів і фестів. Дедлайн 1 червня.

IDFA's Jan Vrijman Fund supports documentary filmmakers and festivals in developing countries. Its goal is to stimulate local film cultures and to turn the creative documentary into a truly global film art. The deadline to submit a project for the second and last selection round of 2009 is 1 June 2009. For regulations, the online entry form and frequently asked questions, please visit our website. Please note that different regulations and documents apply to the different categories. All documents can be sent digitally, attached to an e-mail, to janvrijmanfund@idfa.nl.

IDFA

Щиро скажу — і моїм проектам з показу документальних фільмів, як-от хоча б Київський медіа-кіноклуб така підтримка не завадила б. Але ж я — за зміст і організацію відповідаю, а фінансових планів не пишу. Колеги, друзі, якщо когось цікавить податись на таку Підтримку разом — є ще дедлайн 1 лютого окрім 1 червня — зробімо це.

Цитую:
Other activities
The maximum contribution is €15,000. In this category, the following activities will be considered for financial support:

* Support of local activities that aim to promote the documentary film genre, and that act as a meeting point for filmmakers and the audience (festivals, among other things). Besides financial support, JVF and IDFA can offer their know-how.
* Organisation of workshops, for filmmakers and producers from non-Western countries, dedicated to script development, production, distribution and sales, and marketing.
* Activities aimed at the distribution of documentaries in developing countries.

The fund is receptive to alternative and innovative ideas, as long as these are well-founded by a clear plan of implementation. Applications should be accompanied by:

* an outline of the content of the activity
* an explanation of the need to carry out this activity, background information
* budget and finance plan (4) (in euros)
* biography or information on the organisers and/or organisation.
* if applicable: VHS/DVD of film to be distributed

(1) What is the film about? — the story
(2) How are you going to tell the story? — form, structure, point of view, etc.
(3) Why do you want to make the film?
(4) How are you going to finance the film? — What are the other financiers?

+++

Приємно дізнатись, що підтримана Літньою школою Міжнародного фестивалю документальних фільмів в Амстердамі заявка з України на, я так розумію, виробництво документальної стрічки авторства Дмитра Коновалова "Трансформація":

It is a unique story about relations of a 45 year old racketeer who is tired of his 'business' and an incredibly fat young man, who hates his solitude and dreams of meeting a girl. Their meeting allows both of them to change their lives. One of them could become a coach and the other one would lose his weight. Watching their comic and tragic relations over a year, we can see how these two men from opposite worlds transform each other to fulfil their dreams.

Про інші проекти тут: http://www.idfa.nl/industry/idfacademy/summer_school/selected-projects.aspx

27 травня — результати дослідження щодо сучасних технологій в українських медіа

У прес-конференції візьмуть участь: Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Нідерланди в Україні Рональд Келлер, голова правління МГО «Інтерньюз-Україна» Костянтин Квурт, директор із програмної діяльності «Інтерньюз-Україна» Андрій Кулаков, менеджер програм із нових медіа «Інтерньюз-Україна» Віталій Мороз.

Під час прес-конференції будуть оголошені плани заснованої МГО «Інтерньюз-Україна» Школи нових медіа на наступні два роки. Журналісти дізнаються деталі, що стосуються проекту «MediaNext: розвиток нових медіа в Україні», а також їх поінформують про можливості підвищити кваліфікацію в сфері нових медіа.

На прес-конференції будуть представлені результати аналітичного дослідження, що покаже, якою мірою українські медіа адаптовані до викликів ринку і який рівень застосування інструментів нових медіа в їхній повсякденній діяльності.

MediaNext (офіційна назва проекту — «Розвиток нових медіа в Україні») є спільним українсько-голландським проектом за фінансування програми МАТРА на кошти МЗС Королівства Нідерланди. Ключовий голландський партнеро — Європейський центр журналістики (European Journalism Center), — одна з найбільш авторитетних медіаорганізацій у Європі.

Проект має на меті ініціювати трансформацію українських медіа в бік їх подальшої відкритості до нових технологій і сприяти ширшому впровадженню інструментів нових медіа в повсякденній роботі журналістів.

Акредитація журналістів: +38 (067) 243-63-55, osushytska@internews.ua, контактна особа — Ольга Сушицька.

Танкова тепер Сікорського!

Цитую Голос Америки:

Почати спорудження посольства в Києві планув ще колишній посол Джон Гербст. Однак узгодження документів та проекту забрало багато років, розповідає нинішній керівник американського диппредставнцтва Вільям Тейлор:

«Цього моменту я чекав багато років. Як тільки прибув в Україну я мав безліч зустрічей з керівником МЗС, прем'єр-міністром з цього питання. Чи не всі члени кабміну мали підписати нам дозволи. Ми майже впритул наблизилися до вирішення питання, але хтось із чиновників зясував, що тут було кілька теплиць, а значить це земля сільськогосподарського призначення. А продавати її в Україні, як ви знаєте, заборонено. І все почалося спочатку».

Тейлор каже, попри всі складнощі, жодних хабарів чиновникам не платили, а за землю заплатили ринкову вартість — сім мільйонів доларів. Спорудження нового дипломатичного комплексу планують завершити за два-три роки.

У новому будинку будуть зосереджені усі служби посольства. Консульство зможе без черг видавати більше американських віз українським громадянам. Прес-аташе посольства США Ненсі Петтіт зазначає:

«Зараз наші будівлі розкидані по п'ятьох різних місцях у Києві. Це дуже незручно для українських громадян, американців та й для самих співробітників. Ми дуже задоволені, що вдалося знайти це чудове місце і всі наші співробітники будуть працювати разом. Це дозволить нам працювати краще».

Радіють за початок спорудження нового посольства і українські будівельники. Сергій Макарчук приїхав працювати в Київ з Житомира:

«Я з Житомира, а працюю в Києві. На ринку будівельному зараз практично ніякі роботи не ведуться, майже все закрито, важко знайти роботу. Так що американці — це велика надія».

Будівельний майданчик розташований на вулиці Танковій — колись тут був полігон. Дипломатам ця войовнича назва не дуже сподобалася і вони запропонували місцевій владі присвоїти їй ім'я американського авіаконструктора українського походження. Керівник дирекції з обслуговування іноземних представництв Павло Кривонос пояснює:

«Була пропозиція від посольства США в Україні перейменувати цю вулицю на честь Сікорського. Відповідні комісії Київради працювали і схвально прийняли це рішення. І ця вулиця вже перейменована».

1ий Балтійський гей-парад.

За цим посиланням:

http://telegraf.lv/news/gei-praid-kak-eto-bylo-v-vermanskom-parke

можна переглянути відеоматеріал латвійських журналістів російською мовою про Парад у Ризі 2009 року. 

А це фото, зроблені новим приятелем і колегою — Ulf B Andersson зі Стокгольму:

Активістки з України під час Балтійського гей-параду 2009

Фото Андреа Бодекул зі Швеції. Рига. Травень 2009 року.

За цим посиланням різні матеріали про підготовку Параду і участь:

http://livewire.amnesty.org/category/pride/

Найкумедніше було з метою безпеки ходити на Парад за ручку з німецькими хлопцями-гомосексуалами, роблячи вигляд, що ми — пари-)

Найдивніше було чути російську мову у Євросоюзі з кабаків Риги-)