31-й Московський міжнародний кінофестиваль.

Попри те, що абсолютно справедливо говорить про ММКФ Матвій Ганапольський: Свято кіно, що перетворилося у свято слухняності та розповідає журналіст української служби Радіо Свобода Московський кінофестиваль як «дзеркало моралі», хочеться потішитись — окрім «Мелодії» Кіри Муратової у конкурсі та ретроспективи її фільмів — серед членів журі ММКФ — відомий український кінознавець і кінокритик Сергій Тримбач.

На фото Тараса Химчака: Сергій Тримбач на презентації книг Лариси Кадочникової та Олександра Безручка під час 38ої «Молодості»

А Олексій Герман-молодший, приємно, що не ходить на пафосні зібрання. Він взагалі якась «київська», тепла людина-) Пригадую, як на «Молодості», він, чи не буквально, жив у кінотеатрі «Київ». Сидів часто у прес-центрі, пошту на наших компах перевіряв, по телефону з друзями спілкувався, каву пив. Жива симпатична людина. Й чоловік.

На фото прес-конференція з ним у Києві. Я тоді так само була застужена, як і зараз…

Роман Скрипін і відчуття стабільности

Дивилась щойно і вже вкотре Правду з Романом Скрипіним на ТВi. Намагалась по скайпу поставити питання гостю — (фі-() Олегу Тягнибоку. Але ж приймають питання зі скайпу з камерою, а в мене це на іншому ноуті, ліньки було включатись. Втім, як завжди, було цікаво, гостро, динамічно, у відвертому, без зайвих реварансів, діалозі.

І пригадую. Я вже так раніше дивились ефіри Романа на 5-му. Й телефонувала до ефіру. Цікавилась, коли до Грузії будуть турпоїздки у гості Скрипіна, керівниці турфірми.

Так само ще раніше з цікавістю і чомусь переможною посмішкою, коли Роман іронізував над темами чи гостями (й здається, приблизно на цьому самомі місці у квартирі, де письмовий стіл і комп’ютер перебувала-), СТБ й медіа-клуб з Романом.

Добре.

Роми, кримські татари, греки — на Фестивалях у Києві та Одесі

27 червня — у Києві — «Країна мрій», в Одесі ж цього дня — Фестиваль «Молодь і мистецтво проти стереотипів». Обидва, фактично, етно-фестивалі, де представлені різні культури. Особливо цікавими мені видаються такі речі:

1. На Вечірній сцені «Країни мрій» (18.00 – 22.00) виступатиме, зокрема Fanfara Shavale — циганський духовий оркестр зі східно-румунського села Zece Prajini, що складається з одинадцяти музикантів (десять ріжків, один барабанщик), які, подібно до Fanfare Ciocarlia, грають в неможливо швидкому (понад 200 bpm) темпі.

Відомо, що традиційні місця зустрічі з циганською музикою — суспільні події: весілля, похорони тощо. Fanfara Shavale — досконалий приклад подібного колективу, вони грають музику, яка насправді є саундтреком самого буття, і, саме тому Zece Prajini є селом величезної живучості.

Музика Fanfara Shavale дуже потужна і дає велику наснагу до життя, бо самі музиканти дуже щасливі грати, і це, безперечно, надає їх музикуванню небувалої космічної енергії (опис і фото з сайту Країни)

2. Як пише [info]tamila_tasheva, френд, яка й виступатиме теж-), на літературній сцені «Країни мрій» кримських татар будуть представляти дві молоді кримськотатарські поетки — Ельмара Мустафаєва та Ельнара Батирова. Просунуті «барикадівці», які були на фестивалі «Барикада на Тузлі», вже мали змогу чути дівчат в Сімферополі, Керчі та на самій Тузлі. Представлення кримськотатарського блоку поезії відбудуться 27 червня близько 15.00 у внутрішньому дворику музею Гончара.

Слід зазначити, з «автентичного» відбудеться й таке там само:

15.00 – 15.30 Література етнічних спільнот України. Гагаузи. Поет Тудора Арнаут, поет Мерджанка, вчений-фольклорист, голова Фольклорних досліджень Туреччини Ірфан Юнвер

16.30 – 17.00 Література етнічних спільнот України. Греки/Уруми. Поети Кірікія Хавана, Валерій Кіор, письменник, перекладач Анатолій Чердаклі

3. В Одессе же, в субботу, в рамках Международного Фестиваля Совета Европы «Молодежь против стереотипов», сама бы с удовольствием посмотрела бы и пмриняла бы некое участие (среди прочего):

Выставка фотографий, выставка ремесел Молдавских и Украинских Ромов.

Участники выставки:
1. Самборский музейный центр истории и культуры ромов «Рома»
2. Одесское общество греков. Экспозиция национального быта,древнегреческой мифологии, старой фотографии, публикаций на Греческом языке, ответы на вопросы гостей о греческой общине в Украине и за рубежом.
3. Экспозиция Ромской истории, освещение ксенофобии в Украине 2005-2009 года.
4. И! Внимание — любителям истории: Экспозиция Ромсого Холокоста, Хайдельберг, Германия.

Также ожидается участие немецкого общества, корейского культурного общества, белорусского общества и гагаузского общества.

Уголок рассказов и сказок для детей (рассказ о ромской истории, дети из Молдовы) Ромская поэзия;

Мультимедийный уголок: гости могут высказать свое мнение о Ромах перед камерой и сказать несколько слов ромам и других народам; эти материалы будут частью видео, которое войдет в архив для будущей деятельности кампании Доста!;

8.Гала-концерт — начало в 19.00 до 22.00. Среди участников:

— Македония. группа «Екхепе».

— Самбор. Ромский инструментальный ансамбль «Рома».

— Одесский вокально-инструментальный ансамбль «Бахтале Рома».

— Молдавия. Вокально-инструментальный ансамбль «Мелоритм».

— Винница «Шатро» Ромский шоу театр Андрея Сенченко.

— Одесса. Африканский ансамбль.

Кондиціонер — вбивця публічних дискусій.

Для людей інфантильних, без-чи-мало-відповідальних, досить легко знаходити винуватця власних труднощів й негараздів. Я такого знайшла. Це — кондиціонер, «кондішен», як його люблять називати у київських офісах, провітрювач, якщо хочете, бездушна, у всих розуміннях, машина. Надзвичайно оригінальний творчий винахід — розмістити його просто над робочим місцем. Цього «рятівника» влітку, взимку, коли «душно», «треба провітрити», тощо. Просто на межі з БДСМ — рідкісне мазохистське задоволення. Тобто тобі, працюючи і працювати під ним не можна, і без нього під ним працювати не можна. Вже вдруге така моя робота з пультом від кондиціонера в одній руці і мишкою та клавіатурою в іншій (почергово-) завершується нежиттю, застудою.

Й, як назло, якраз сьогодні, будучи ще притомною, планувала піти на досить цікаву публічну дискусію. На запрошення Фонду ім. Гайнріха Бьолля: Публічна подіумна дискусія на тему: „Україна на роздоріжжі:
„керована демократія“ чи демократична конституційна реформа?“. Ще й цікавих людей до цієї, заполітизованої останнім часом, теми запросили: Референти:

Інна Підлуська (Ялтинська Європейська Стратегія YES, Київ)
Євген Захаров (Харківська правозахисна група, Харків)
Сергій Рахманін (журналіст „Дзеркало тижня“, Київ)
Володимир Фесенко (Центр прикладних політичних досліджень, Київ)

Бо саме у такому ключі, мені видається, слід обговорювати конституційну реформу — правозахисному, аналітичному, проєвропейському.

А я не пішла.

Українська студентка знімає у США

«Зважаючи на складну економічну ситуацію в Україні, чимало молодих талантів намагаються проявити себе за кордоном. Леся Калинська каже, — подаючи документи в Нью-Йоркський університет, навіть не сподівалася, що зможе поступити, і несподівано для неї самої таки була прийнята на навчання. Зізнається, що у перший же день занять зрозуміла – це коштуватиме їй чималих зусиль…

…За її спиною сьогодні не лише диплом, а й сім короткометражних фільмів. Їх показ нещодавно проходив у Нью-Йорку в Колумбійському університеті. Серед найбільш успішних, каже Леся, є «Повітроплавці», – фільм про пригоди двох друзів – українця та грузина в Америці. П’ятнадцяти хвилинний сюжет дався важкою працею, адже зйомки доводилося проводити не лише на землі, але й у повітрі. Втім, про ті часи сьогодні Леся згадує з усмішкою:

…Після серії короткометражок Леся Калинська, у співробітництві з грузинськими режисерами, взялася за свій перший повнометражний фільм – «На землі останніх хрестоносців». Це стрічка про останніх воїнів з Хевсуретії, які билися на мечах за унікальною старовинною технікою в горах Кавказу.»

З матеріалу «Голосу Америки».

Щось мені підказує, що її кіно можна показати в українському кіноклубі у Колумбійському університеті-)

Обращение Международной Правозащитной Группы в связи с незаконным задержанием Масхуда Абдуллаева

Поддержать обращение можно двумя способами:

1. Написать об этом представителям МПГ на mayrbekt@gmail.com, указав свое имя, статус и страну
2. Добавить свое имя, распечатать и отправить по почтовому адресу или факсом на имя гепрокурора России.

Спасибо за текст и работу [info]lena_maglev

Юрий Чайка
Генеральный Прокурор Российской Федерации
Офис Генпрокурора России
Ул. Большая Дмитровка 15 А
125993 Moscow, Russian Federation
Fax: + 7 495 692 17 25

Международная Правозащитная Группа

Виктория Пупко
– президент Массачусетского отделения Американской Ассоциации Евреев из бывшего СССР, США;

Майрбек Тарамов
– директор Чеченского Правозащитного Центра, Швеция;

Надежда Банчик
– Международная Амнистия, США;

Сайд-Эмин Ибрагимов
– президент Международной Ассоциации «Мир и Права Человека», Франция;

Елена Маглеванная
– журналистка, правозащитник, Россия

20 июня 2009 г.

Г-н Генеральный Прокурор Российской Федерации!

Нам, нижеподписавшимся, стало известно о том, что после ареста в аэропорту Домодедово чеченских студентов, депортированных 19 июня из Египта, они были освобождены после допросов, за исключением Абдуллаева Масхуда.

Как нам сообщили из Каира, то что произошло во всемирно известном университете Аль-Азхар, было ничто иное как грязный, средневековый спектакль по поимке Абдуллаева, который можно квалифицировать как акт международного терроризма, осуществленного под руководством ФСБ.

С большой долей вероятности можем предположить, что противозаконное удержание Абдуллаева М. произведено сотрудниками российских спецслужб с тем, чтобы принудить к сдаче с повинной его отца – Абдуллаева Супьяна, считающегося одним из лидеров Чеченского Сопротивления. Не исключено также, что сотрудники ФСБ подвергли аресту Абдуллаева Масхуда с целью его вербовки. В любом случае, подобная практика называется не иначе как «Заложничество», что осуждается Уголовным Законодательством любой цивилизованной страны.

Подобные преступления широко практикуются в Чеченской Республике, которая и по сей день является зоной тотального попрания прав человека. Однако теперь, как видим в этом случае, «Заложничество» переместилось в центр российской столицы, а исполнителями преступлений являются представители российских силовых структур.

Возможно, незначительным оправданием данного преступления служила бы так называемая борьба с терроризмом, но в этой связи напоминаем, что режим Контртеррористической Операции (КТО) отменен в Чеченской Республике 16 апреля этого года, согласно Указу директора ФСБ России Александра Бортникова.

Известно также, что Абдуллаев Масхуд не объявлялся ни в российский, ни в международный розыск.

Г-н Генеральный Прокурор Российской Федерации!

Как следует из вышеизложенного, удержание представителями российских спецслужб в заложниках студента иностранного ВУЗа, гражданина Российской Федерации Абдуллаева Масхуда является совершенно противозаконным и требует Вашего незамедлительного вмешательства. Следует также понимать, что подобные правонарушения наносят непоправимый ущерб имиджу России, как цивилизованного государства, указывая на полное безвластие Закона в Вашей стране, первым блюстителем которого являетесь лично Вы, как Генеральный Прокурор.

Г-н Генеральный Прокурор!

Мы полагаем, что Ваши решительные действия остановят беспредел и издевательства сотрудников ФСБ над совершенно невиновным человеком, и Абдуллаев Масхуд будет немедленно освобожден.

20 июня 2009 г.

Костурбате й патисипаторне

Нижче текст, чи то пак, доробок-) від Представництва Європейської Комісії…Хоч і сама часом страждаю на недолугий переклад з англійської, але таке…Й фахівцям важко-)

Пригадую, один знайомий розповів, що його телефоном запросили взяти участь у «патісіпаторному тренінгу», на що він відповів, що не знає, що це таке, але з радістю погоджується-) Симпатичний такий чоловік.

Так-от, читайте, якщо можете:

…..Проект ЄС-МОП «Рівність жінок і чоловіків у світі праці» 22 червня 2009 р. розпочинає у Києві тренінг з питань партисипативного ґендерного аудиту.

Тренінг проводиться для організацій основних національних тристоронніх партнерів Проекту в Україні, а саме Міністерства праці та соціальної політики, Міністерства у справах сім’ї, молоді та спорту, державних установ (Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, Державного центру зайнятості), а також для об’єднань організацій роботодавців і працівників. Основна мета ґендерного аудиту – сприяти навчанню на рівні окремих фахівців, підрозділів та всієї організації з питань інтеграції ґендерних принципів у політику, всі програми та структури партнерських організацій. Ґендерний аудит також націлений на запровадження систем моніторингу та звітності з ґендерних питань у партнерських організаціях. Чотириденний тренінг, який проводитиметься експертами МОП з ґендерних питань, навчить учасників як провести ґендерний аудит у своїх організаціях. Результати проведених аудитів після тренінгу складатимуть основу для вихідних даних з питань інтеграції принципів ґендерної рівності в партнерських організаціях Проекту. Аудити сприятимуть самонавчанню організацій на всіх рівнях щодо впровадження комплексного ґендерного підходу в політику, програми та структури організації на основі системного та сталого підходу.

Тренінг з питань ґендерного аудиту проводиться в рамках Проекту ЄС-МОП «Рівність жінок і чоловіків у світі праці», основна мета якого полягає у зміцненні потенціалу державних органів влади і соціальних партнерів у сприянні ґендерній рівності та розширенню можливостей жінок у світі праці шляхом розробки, впровадження та моніторингу ґендерно-чутливої політики та програм зайнятості. В рамках Проекту передбачено проведення заходів для підвищення обізнаності, поширення інформації та надання підтримки для розроблення і впровадження документів та інструментів з урахуванням місцевих особливостей, сприяння введенню практичних змін та пілотних програм. Проект було офіційно відкрито у Києві 24 квітня 2009 р.

….

Сумніви, хіба перший?

УНІАН, Новинар, інші новинні сайти вчора пишуть:

«В будинку №111 по вулиці Мала Арнаутська в Одесі відкрили перший в Україні музей Голокосту. Музей створений в основному з експонатів, принесених колишніми в`язнями. Тут зберігатимуться речі в`язнів, витяги з різних публікацій, накази окупаційної влади, а також документальні фотоматеріали.

За словами голови Асоціації в`язнів гетто і концтаборів Роман Шварцман, «зараз усі експонати займають чотири кімнати, але надалі музейні площі будуть розширені за рахунок розташованих сусідніх нежилих приміщень — музей повинен стати школою для молоді, щоб Голокосту більше не було ніколи, для жодного з народів».

Він нагадав, що в роки минулої війни від рук гітлерівців загинули близько 3 мільйонів євреїв, що проживали на території колишнього СРСР.»

Чогось маю сумнів, що саме «перший». Люблять журналісти й (не тут) піарники все «першим» називати.

Знаю, як мінімум, про виставки — У Львові, Києві…

Автокінотеатр у Києві?

Люди, кияни, автолюбителі-)

Обговорюю ідею автокінотеатру. Хотіла би попередньо взнати Вашу думку. Чи зацікавило би Вас приїжджати до авто кінотеатру ( 50 авто, білет 50 грн, обслуговування — смачненьке, звук в машині ) у центрі Києва, умовно кажучи. На які фільми тоді? Голлівуд чи артгауз? Чи європейські з прокату?

Потворне

Натрапила тут:[info]adv_ua на перелік переможців в одній з номінацій Фестивалю реклами: «Победители конкурса «PR проекты». І серед них скандальна реклама книги: http://adfestival.com.ua/upload/works/2907/talan_group_babiy_ya.ppt Подивіться на другу сторінку презентації. На фото чітко видно — на яку ж саме молодь орієнтувались рекламники.

Отакий рекламний проект вважають фахівці з реклами, притому ж — кияни — найкращим? З грою на суспільно-чутливій тематиці. Хай як і не люблю терміну «морально», але тут хочеться застосовати. Тобто щось продати набагато важливіше ніж почуття жертв націонал-соціалізму та їх дітей. Маю на увазы саме той момент рекламної кампаніїЮ де роздавали нацистські листівки часів Другої світової у Києві.

Так про цю «чудову» рекламу повідомляв СТБ: http://www.stb.ua/newsv.php?item.19395

Боляче від цього цинізму. Так могли зробити лише ті, хто ніколи не спілкувався з старенькими, з тими, хто був у таборах.

Є в цій презентації рекламного проекту і кумедна для мене річ, в результатах кампанії вказано:

«Широкое освещение книги в СМИ: 88 публикаций, 3 новостных сюжета на национальных телеканалах, 1 сюжет на радио»

-)

88, 3 сюжети і 1 матеріал на радіо-) Це «широкое освещение»?-)