Відкритий лист до адміністрації США, урядів і громадськості країн ЄC

Ми — інтелектуали і політики, урядовці і громадські діячі, фахівці і бізнесмени, науковці і журналісти — написали цього листа, бо для нас Україна є не просто позначкою на географічній карті. Ми незгодні миритися з тим, щоб нашу країну використовували як місце для присвоювання нечесних статків. Ми хочемо жити в сучасній демократичній правовій державі, яка захищатиме інтереси відповідальних громадян, а не здирників, керуватиметься верховенством права, а не клановими інтересами. Ми прагнемо відкритого суспільства, свободи і процвітання, а не диктатури, сваволі і злиднів. Ми дивимося в майбутнє і пам’ятаємо минуле.

Багато хто з нас брав участь у Помаранчевій революції 2004 року, захищаючи свою свободу, європейські та євроатлантичні цінності. Багато хто докладав зусиль для просування реформ у політиці та економіці, державних інститутах, науці, культурі та освіті. Ми розуміємо: сучасна Україна – це європейська країна, вірний та надійний стратегічний партнер США, член Європейської спільноти демократій. Ми почуваємося невід’ємною частиною Центральної та Східної Європи, регіону, що в тривалій боротьбі вистраждав і отримав право на вільний демократичний розвиток.

Саме тому такою значущою і важливою для нас стала публікація в «Газеті виборчій» 15 липня 2009 року відкритого листа до адміністрації Президента Обами, підписаного провідними інтелектуалами і колишніми політиками з Центральної та Східної Європи. Ми цілковито підтримуємо ідеї цього документу і вповні поділяємо занепокоєність його авторів. Переконані, найбільш реалістична політика — це політика, що відстоює цінності свободи і демократії. Саме така політика, підкріплена чітким усвідомленням суспільних реалій і забезпечена силою, зрештою виявляється найбільш успішною і вигідною.

Далі тут

Поставити підпис тут

Сьогодні назвали лонґ-ліст Букерівської премії

The judges for the 2009 Man Booker Prize have announced today, Tuesday 28 July, the longlist of 13 titles — or the Man Booker Dozen.

The longlist includes Summertime by J.M. Coetzee, who is one of only two novelists to have won the Booker Prize twice with Life & Times of Michael K in 1983 and Disgrace in 1999.

The longlist also features The Children’s Book by A.S. Byatt, winner of the Booker Prize in 1990 with Possession.

William Trevor, previously shortlisted four times for the annual prize, is longlisted for his new novel Love and Summer.

Sarah Waters and Colm Toibin, who have both been twice-shortlisted for the Man Booker Prize, have made the 2009 longlist with their latest novels. Hilary Mantel was previously longlisted for the prize.

The 2009 longlist is:

Author Title Publisher

Byatt, AS The Children’s Book Random House — Chatto and Windus

Coetzee, J M Summertime Random House — Harvill Secker

Foulds, Adam The Quickening Maze Random House — Jonathan Cape

Hall, Sarah How to paint a dead man Faber and Faber

Harvey, Samantha The Wilderness Random House — Jonathan Cape

Lever, James Me Cheeta HarperCollins — Fourth Estate

Mantel, Hilary Wolf Hall HarperCollins — Fourth Estate

Mawer, Simon The Glass Room Little, Brown

O’Loughlin, Ed Not Untrue & Not Unkind Penguin — Ireland

Scudamore, James Heliopolis Random House — Harvill Secker

Toibin, Colm Brooklyn Penguin — Viking

Trevor, William Love and Summer Penguin — Viking

Waters, Sarah The Little Stranger Little, Brown — Virago

Сара Хол, здається в Україні була видана російською…

Не все вдалося

Судячи з цього матеріалу, «Україналле» з такою гучною назвою не дуже вдалося, єдине що тішить, Український кіноклуб у Берліні таки вдався. Сашо, з почином! Сподіваюсь, ініціаторка кіноклубу Олександра Бінерт не буде на мене в образі, що я в себе такі її фото відшукала-):

Це Саша їсть картоплю у старовинному німецькому ресторані-корчмі-):

А це на вході до колишньою тюрми Штазі у Бауцені:

Тим часом маю намір поїхати до Мюнхена у вересні на Панораму українського кіна, аби було де мешкати. Має бути успіх.

«Світи, світи моя зоре»

І знов нагорода. А йому, думаю, й не прийняти незручно. Але це вже якось. Попри все.

Ось, повідомляє Польське радіо для закордону:

24.07.2009

Кшиштофа Зануссі нагороджено на V Міжнародному Кінофестивалі у Севастополі. Журі доцінило внесок польського режисера у світовий кінематограф.

На організованому українцями та росіянами кінофестивалі було показано фільми з країн Чорноморського басейну. Кшиштоф Зануссі був спеціальним гостем заходу. У зв’язку з чим отримав теж спеціальну нагороду – «Світи, світи моя зоре». У Севастополі теж пройшов ретроспективний перегляд стрічок режисера.

Улица имени мэра. Живого-)

Все никак не напишу, что удивило меня днями. Сфотографировать не получается, а скан не соединен.

Так вот, о чем сообщает газета «Надежда» за 10 июля 2009 г., кот-ую купила в Мелитополе-), в рубрике «Новониколаевский район»:

«Центральная улица с. Терсянка отныне носит имя запорожского мэра Евгения Карташова (ранее ул. им. 50-летия СССР). Такое решение еще в прошлом году приняли жители села, где жил и учился нынешний городской голова областного центра.»

Совершенно серьезно.

ТЕСТ НА РУССКОСТЬ

Недопрацювали

Я прошла «Тест на русскость»

ТЕСТ НА РУССКОСТЬ — Результаты теста
Ваш уровень выше среднего. Хороший результат. Вы ответили правильно на 22 вопроса из 26! Поздравляем!

Проверьте себя на «русскость» здесь

Заплутане

Якась заплутана історія з цим сьогоднішнім «зривом неофіційної прем»єри» «Бруно». Винуватять різних людей, не маючи аргументів, як би не ставились до людини, називають прізвище.

Крім того, накликати стільки глянцевих гостей на показ в «приватному кінотеатрі», де, кажуть, 16 місць? Гм, так в кіноклубах по 30 місць…Усюди назва цього «кінотеатру». Може такий-от піар закладу чи-то офісу, чи чого-)?

Притому що з симпатією ставлюсь до будь-яких самоорганізованих (крім, звісно, комі та неонаци) ініціатив громадських. Й добре, що Аксінья Куріна встигла сказати.

Якщо ж дійсно, ініціатива «знизу», й хтось з, скажімо, гомофобів кинув димову шашку — так це має бути розслідувано, й саме про це мають, як на мене, говорити ініціатори показу 22 липня. Бо це по темі. А не зводити якісь власні рахунки.

Четвер, вечір

Зустрітись можна тут, щоправда я спізнюсь, та й 1 пункт звучить кумедно й не надто обходить…:

23 липня у приміщенні книгарні «Є» з 17.00 до 19.00 відбудеться засідання круглого столу “За нашу і вашу свободу!” (вул. Лисенка, 3, ст.. м. “Золоті ворота”). Організатори круглого столу – Фонд “Демократичні ініціативи”, тижневик “Український тиждень”, мережа книгарень “Є” , часопис “ЄвроАтлантика”. Учасники:

* Богдан Горинь –– учасник дисидентського руху, Народний депутат України 1-го та 2-го скликань, перший голова Львівської обласної організації Української Ґельсініської Спілки
* В’ячеслав Брюховецький –– почесний президент Національного університету «Києво-Могилянська академія»
* Ольга Гнатюк –– радник з питань культури Посольства Республіки Польща
* Олексій Гарань –– професор Школи політичної аналітики Національного університету “Києво-Могилянська академія”
* Віталій Довгич –– головний редактор часопису “ЄвроАтлантика”
* Вахтанг Кіпіані –– журналіст
* Ілько Кучерів –– директор Фонду “Демократичні ініціативи”

Основні питання до розгляду:

* вироблення української позиції щодо революційних подій кінця 20-століття
* 20-річчя завершення холодної війни на пострадянському та постсоціалістичному просторі – нова історична доба
* 20-ть років від часу створення Народного руху України й початку суспільних зрушень в Україні.

«Перетин кордонів» — кіноконкурс для студентів

Триває кіноконкурс, що відбувається вже втретє за підтримки фонду «Пам’ять, відповідальність та майбутнє». Його тема – «перетин кордонів». Молодим кінематографістам нагадають такі дати, як 1939 рік – початок Другої світової війни, 1989 – відкриття «залізної завіси» та, нарешті, 2009 – які ж «сліди» і наслідки перетину географічних і цивілізаційних кордонів в 1939 та 1989 роках?

Очевидно, на це питання вдало відповіла киянка Олена Носенко. Її сценарій – серед 33 обраних новаторських концепцій короткометражок. До складу українського журі входять знані кінематографісти Алік Шпілюк, Анатолій Ярема та режисер Сергій Маслобойщиков.

Докладно: http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4507868,00.html