Автомобілі як витвір мистецтва

У Музеї Mercedes-Benz у Штутгарті готуються до виставки «Art & Stars & Cars». Відзначаючи 125-річну історію автомобілю, цей відносно новий музей уперше прийме в себе мистецьке зібрання Daimler.


Copyright Daimler AG

З травня по вересень 2011 року відвідувачі музею Mercedes-Benz, який ось уже майже пять років працює в Штутгарті, зможуть побачити понад 160 експонатів сучасного мистецтва з колекції Daimler, що тематично пов’язані з автомобілем. Серед них – роботи, які постали в осмисленні історії, типу або дизайну автомобілів Mercedes-Benz.

До цієї колекції належить також і легендарна серія CARS Енді Воргола, яку зробив поп-митець 25 років тому до 100-річного автомобільного юбілею. Як сказала Deutsche Welle Міриам Вайс, cпівробітниця відділу маркетингу й комунікацій штутгартського музею, це подія направду унікальна, бо буде першою виставкою в музеї, яка поєднає в собі мистецькі твори й автомобілі.

Мереседеси — концептуальна творчість

Самі машини марки Mercedes-Benz є витворами мистецтва, в дизайні кожного автомобіля продумана концепція. Мерседеси є концептуальним мистецтвом, вважає український галерист Олександр Щелущенко. «Вже стерті кордони між дизайном та мистецтвом, всі основні елементи зовнішньої форми машин – запозичені у митців, роботах сучасних концептуальних митців, митців, які були популярні особливо в Німеччині у післявоєнні роки», — сказав Щелущенко Deutsche Welle.

Мої фото з музею:
Фотографии в альбоме «Неразобранное в Germany 2011» vesny-olga на Яндекс.Фотках

Директор київської галереї «Цех», вважає, що музей Mercedes-Benz у Штутгарті не випадково обрав роботи Енді Воргола, адже той надав глянцю статус мистецтва. «Те, що раніше використовували клуби, модні покази, гламурні вечірки – митець виніс на розсуд музеїв і галерей, безумовно це зацікавило Mercedes» — зауважує Щелущенко.

На виставці «Art & Stars & Cars» загалом представлять роботи понад 100 всесвітньо відомих авторів, зокрема Біллі Баумайстера, Адольфа Гельцеля та Роберта Лонґо. Український галерист припускає, що подібна виставка лише додасть позитиву іміджу мерседесів. «Безумовно німці на цьому виграватимуть, адже пішли в поданні марки шляхом вишуканості й стилю, й саме за це поціновувачі мистецтва поважають німецькі автомобілі. Крім того, що вони комфортні і кожен із своєю концепцією, вони ще й не надто дорогі, як скажімо італійські моделі машин», — розмірковує Щелущенко.

За його словами, мерседес – машина класу «люкс», авто людини, у якої є час та гроші насолоджуватися в житті не тільки споживанням, але й філософією: «Філософія у мистецтві тоді постає таким філософським виміром, тому що існування мистецтва – абстрактна річ. Її необхідність ніхто не довів, як і обґрунтованість цін на «Мерседес» і той комфорт, який це авто пропонує».

Українська відповідь про автівки в мистецтві

У київській галереї «Цех» донедавна можна було теж побачити роботу на автомобільну тематику. Картина Юрія Єрмоленка, на який був зображений легендарний український автомобіль «запорожець».

«Це частина проекту, присвяченого Запоріжжю, це авто – символ міста. Найдешевша марка авто у радянські часи — «запорожець», так званий «Горбуша». Кажуть, що він був калькою з італійського «Фіату». Це єдина легендарна марка радянського авто. Якщо зараз її запустити у виробництво і зробити дешевою, до 10 000 доларів, то буде продаватись. Дизайн і форма цієї машини була б вдалою нині для молоді», — вважає Щелущенко Нині цю картину продали, вона потрапила до колекціонера з Росії.

«У мистецтві є свої закони: пропорції, колір… Треба добре знати кольорознавство, бо навіть чорний — він не чорний… Є закони форм. Ці всі закони образотворчого мистецтва Mercedes використовує дуже вдало. Естетика — це наука і «Мерседес» використовує її» — резюмує український галерист. Виставка «Art & Stars & Cars» відкриєтьсмя у Штутгарті 10 травня.

Авторка: Ольга Веснянка
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,14917320,00.html

Українські олігархи володіють замком поблизу Баден-Бадена

В суботу сусіда приніс свіжу Stuttgarter Zeitung за 25 березня, де на розвороті на 2 сторінки великий матеріал про нового власника старовинного замку поблизу Баден-Бадена.

Пишуть, що це український олігарх Василь Козицький, наче говорили з ним, цікавляться, чи не для Ігора Бакая придбані володіння. На сайт газета матеріал ще не виклала, тож сканую.

Фотографии в альбоме «Неразобранное в Germany 2011» vesny-olga на Яндекс.Фотках

Ось що писав один з дописувачів львівського форуму, який, судячи з усього мешкає в ФРН, ще на початку цього 2011 року:

Історичні пам*ятники держави розпродаються іноземцям!

Українські патріоти можуть не хвилюватися, держава – не Україна, а як раз навпаки, Німеччина. А от „іноземці” – як раз з України. Але все за порядком.
Вчора на роботі в перерву за кавою переглядав місцеву безплатну газету і надибав там на цікаву статтю. Дати посилання не можу – газета в мережі матеріалів не публікує. А стаття от про що. В двох кілометрах від моєї роботи є містечко Каппельродек. Майже село, якби не півдесятка отелів для відпочиваючих і не чотири автосалони. А ще там є замок Родек. Так от стаття радісно повідомляє, що в новому році замок нарешті буде відкрито для відвідувань, бо нові володарі при сприянні громади Каппельродека нарешті отримали німецький вид на проживання і тепер можуть поселитися в замку. А то вони, бідолаги, ще в 2008-му купили будиночок, а жити могли в ньому тільки пару тижнів на рік. Ну і наведені імена нових замковолодарів – Василь Козицький і Лілія Сільченко.
Імена мене зацікавили. Почав ритися в Гуглі, знайшов. Замок був куплений Наталею Козицькою за 4,65 млн. Євро. Колишня „міс Україна”, а нині – дружина Ігора Бакая. А хто такий Бакай самі знаєте.
Ну і покопавши мережу знайшов ще одну статейку про то саме
http://www.dasenstein.de/531-0-Acher-Buehler-Bote+27082010+Schloss+
Там взагалі багато цікавих даних про нерухомість, якою володіє цей український клан на території Німеччини.
Як бачите, німці не дуже переживають, коли пам”ятники історії переходять у власність іноземців. Скорше навпаки.

Міжнародний день ромів: державі варто більше приділяти уваги проблемам спільноти.

З нагоди відзначення 40-річного ювілею Міжнародного дня ромів 8 квітня 2011 року, „Ромський жіночий фонд „Чіріклі” організовує заходи у Києві, де експерти й представники та представниці ромських громад обговорюють перспективи вирішення проблем ромів в Україні.

«Поточна ситуація Ромської спільноти в Україні є критичною, вимагає безпосередньої та серйозної урядової та суспільної уваги» — заявляє віце-президент Фонду «Чіріклі», консультантка Ради Європи з ромських питань Зола Кондур. Вона каже – є і позитивні зміни в життєвих стандартах Ромської спільноти за час від початку незалежної України, але більшість проблем Ромської спільноти залишаються настільки ж гострими, як і у період до здобуття Україною незалежності.

За даними перепису — в Україні проживає майже 48 тисяч ромів, але згідно інформації ромських НДО, в Україні проживає від 200.000 до 400.000 ромів. Найбільші місця компактного поселення ромів: Закарпатська, Одеська, Полтавська, Черкаська, Донецька, Дніпропетровська, Харківська та Чернівецька області.

Учасники прес-конференції у Києві, організованої за підтримки Фонду сприяння Демократії посольства США в Україні погоджуються, що значна частина ромів є безробітними, не мають освіти й мають багатодітні сім’ї, їх можна віднести до найбідніших верств населення. Віце-президент жіночого фонду „Чіріклі” наголошує, що нинішній стан ромів в Україні викликаний громадськими, політичними, соціальними, економічними і культурними причинами: «Зокрема — недостатньою увагою держави до проблем, що виникають у громаді, відсутність економічної стабільності, державних соціальних програм».

Міжнародні правозахисні організації та моніторингові структури визнають, що чимало українських ромів стикаються з прямою та непрямою дискримінацією фактично у всіх секторах життя, у тому числі з обмеженим доступом до освіти, охорони здоров’я, зайнятості і соціальних послуг, житлових умов.

«Не зважаючи на те, що важливі кроки зроблені на міжнародному рівні для гендерної рівності, й серед ромських громад, ми все ще відчуваємо нерозуміння питань, пов’язаних з ромськими жінками» — додає Зола Кондур. «Ми, активістки, ромські жінки, глибоко занепокоєні ситуацією з ромами в Україні і Європі, особливо у сфері співпраці ромських НДО та держструктур. Ми закликаємо державні, національні й міжнародні організації брати до уваги інтереси і потреби ромів, в тому числі ромських жінок й включати їх до стратегічних державних і міжнародних ініціатив» — підкреслює представниця фонду «Чіріклі».


Посмотреть на Яндекс.Фотках

Деталі: Мар’яна Шинкарюк, 221-58-92, 0977514148, fond.chirikli@gmail.com

Допоміжні репродукти​вні технології — лише заміжнім жінкам?

В Україні пропонують закріпити в законі, що послугами штучного запліднення можуть скористатися лише гетеросексуальні пари, які перебувають в шлюбі. Правозахисники обурені цією ініціативою.

З ініціативою щодо обмежень у використанні допоміжних репродуктивних технологій виступила Українська асоціація репродуктивної медицини. Як заявляє Людмила Клочко з Харківської правозахисної групи, неможливо відмовляти незаміжнім жінкам у штучному заплідненні: «Виходить, що наступний крок – це взагалі заборонити народжувати жінкам, які не в шлюбі?» — обурюється правозахисниця.

Українська асоціація репродуктивної медицини висловлює низку пропозицій до законопроекту щодо допоміжних репродуктивних технологій, який наприкінці березня зареєстровано у Верховній Раді. Асоціація об`єднує фахівців, які опікуються проблемами репродукції: акушерів-гінекологів, репродуктологів, ембріологів.

Порушуються права незаміжніх

Представниця організації «Нова хвиля для кращого майбутнього» Олена Семенова в коментарі DW зауважує, що завдяки таким законодавчим нововведенням будуть грубо порушувати права незаміжніх та гомосексуальних жінок, саме право на вільне рішення, коли і як народжувати дитину, що регламентується міжнародним репродуктивним правом.

«Ніхто й ні за яких умов не має права примушувати жінку до заміжжя, навіть погрожуючи позбавити її можливості екстракорпорального запліднення» — наголошує Семенова. Інша громадська активістка Олена Сирінська прогнозує: якщо й справді обмежать до одружених пар коло тих, хто може скористатись штучним заплідненням, то українські лікарі втратять не тільки українських, але й закордонних клієнток. В Україні такі послуги дешевші, тому багато жінок із-за кордону вирішують скористатися саме українською репродуктивною медициною.

Українки ж, якщо будуть ухвалені зміни, на думку Сирінської, їздитимуть за цією послугою до Білорусі чи Росії. «Так Україна залишиться без тих людей, які ставляться до батьківства відповідально, адже штучне запліднення є продуманим кроком у плані батьківства», – додає Семенова.

Обмежити практику сурогатного материнства

Ще Українська асоціація репродуктивної медицини пропонує внести заборону на надання послуг сурогатного материнства для громадян тих країн, де сурогатне материнство заборонене законом й обмежити 54-ма роками вік жінок для штучного запліднення. Тим часом й представники організацій, що працюють з гей-сім’ями, занепокоєні пропозиціями медиків. Так, лідер «Гей-Форуму України» Святослав Шеремет називає ідею використання допоміжних репродуктивних технологій тільки гетеросексуалами – нісенітницею.

Олена Семенова наголошує, що така пропозиція Асоціації є дискримінацією: «Вона ставить людей в умови примусової гетеросексуальності. Тобто, щоби скористатися цими медпослугами, людина має бути гетеросексуальною. Це є порушенням прав людини. Та й як встановлюватимуть гетеросексуальність пари, що перебуває у шлюбі?» – запитує експертка. На її переконання, будь-які методики, що можуть бути запропонованими для проведення такого визначення, призведуть до порушення права людини.

Авторка: Ольга Веснянка
В твіттері: Допоміжні репродуктивні технології – лише заміжнім жінкам? http://tinyurl.com/3ddjur9

ЄС хоче допомогти українським громадам, та київська бюрократія стоїть на заваді.

Гроші Європейського Союзу, виділені на розвиток місцевих громад в Україні, можуть не дійти до адресата. Йдеться про сто дев’яносто мільйонів гривень. Проблема пов’язана із українською бюрократією, кажуть в представництві ЄС.

Україна не отримає 17 млн. євро (близько 190 млн. грн.) допомоги Євросоюзу в межах проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». Щоби ці кошти були виділені місцевим громадам в Україні, слід підписати угоду з Брюсселем.

Раніше підписання документу очікувалось під час візиту президента Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу в Україну на міжнародну конференцію, присвячену Чорнобильській катастрофі. Як повідомили DW в представництві ЄС в Україні, тепер підписання угоди у програмі перебування Баррозу в Києві немає, оскільки українська сторона не підготувала угоду.

Школи за ці кошти не опалять, енергетику не зроблять ефективнішою

З українського боку підпис мав поставити перший віце-прем’єр Андрій Клюєв. Європейські дипломати шкодують, що угода не готова, адже цей проект, за їхніми словами, дуже подобається маленьким містечкам і громадам. Гроші ЄС пішли б на покращення умов життя, зокрема, на впровадження енергоефективності та покращення опалювальних систем у школах, дитсадках і лікарнях.

Відео про проект:

«Українські чиновники часто вважають, що все можна відкласти на пізніше, що немає остаточного терміну»,- зазначають у представництві ЄС. Втім, як уточнили у прес-службі Представництва ЄС, ці 17 мільйонів євро мають обмежений час для використання. Якщо ці терміни пропущені, вони не можуть бути використані більше.

Хронічна забюрократизованість

«Єдина причина непідписання цієї угоди – у забюрократизованості системи влади у Києві. Це приклад хронічно довгих процедур, які існують в діяльності українського уряду»,- сказали у прес-службі представництва ЄС в Україні.

Представник польсько-української фундації ПАУСІ Святослав Павлюк розповів DW, що схожі ситуації були в Польщі на початку 2000-х, загрози припинення фінансування виникали також в Болгарії та Румунії в межах програм вирівнювання. «Думаю, проблема в відсутності єдиного органу координації європейських питань — компетенції розподілені між департаментом Секретаріату КМУ, АП, МЗС і Мінекономіки — поки пройде це коло, от і виникають питання»,- зауважує Павлюк.

Перший етап проекту «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» завершився у березні цього року. В Єврокомісії очікували, що перерви не буде і фінансування подовжать до 2014 року. Проект підтримував ініціативи місцевих громад з покращення умов проживання та базової соціальної інфраструктури, наприклад, відновлення фельдшерсько-акушерських пунктів, покращення управління водопостачанням, захисту навколишнього середовища, ефективності використання енергоресурсів та послуг місцевого транспорту. Проект працював в українських селах, селищах та малих містах з населенням до 10 тисяч осіб.

Авторка: Ольга Веснянка

Українці мають навчитись не голосувати «проти всіх»

В урядовому законопроекті про вибори народних депутатів передбачено виключити з бюлетенів пункт «не підтримую жодного кандидата». Експерти переконують — голоси «проти всіх» сприяють несправедливому розподілу місць у ВР.

Пункт «не підтримую жодного кандидата чи партію» є занадто дорогим соціологічним опитуванням у бюлетені. Так вважає голова правління Громадянської мережі «ОПОРА» Ольга Айвазовська. «З одного боку, кожен громадянин має право на таку форму самовираження, але за умови, що досконало розуміє наслідки»,- сказала Айвазовська DW.

Кабмін підготував виборчу реформу

Так, високий прохідний бар’єр та «проти всіх» збільшує кількість змарнованих голосів, вважає експертка. Отже, голоси, віддані в знак протесту, пропорційно розподіляються між партіями-переможцями. Тож, на її погляд, виборець, який би ніколи не проголовав за ПРУ, «Батьківщину» чи КПУ, свідомо чи несвідомо збільшує відсоток мандатів, які вони отримають.

Напередодні Кабмін підготував законопроект про нові правила виборів народних депутатів. Як каже міністр юстиції Олександр Лавринович, зміни найближчим часом розглядатиме парламент. За його словами, у виборчому бюлетені для голосування в загальнодержавному окрузі відсутня позиція «не підтримую кандидатів у народні депутати України від жодної політичної партії». Крім того, і в одномандатному окрузі відсутня позиція «не підтримую жодного кандидата». Також законопроект передбачає, що вибори проводять за змішаною, пропорційно-мажоритарною системою.

Графа «проти всіх» була популярною на минулих виборах

Кульмінацією голосування «проти всіх» в Україні стали президентські вибори 2010 року. В другому турі не підтримали ані Януковича, ані Тимошенко 4,36 відсотка, або понад 1 мільйон 111 тисяч виборців. Причому багато байдужих до обох кандидатів узагалі проігнорували вибори, явка була як для України дуже низькою — лише 69 відсотків.

Серед виборів до Верховної Ради рекорд голосування «проти всіх» був встановлений 1998 року, тоді 5,25 %, або 1,363 мільйона громадян, які прийшли на вибори, не підтримали жодну партію.

Голова ради Лабораторії законодавчих ініціатив Ігор Когут теж вважає, що норма «проти всіх» може бути вилучена. На його думку, це стимулює політичну відповідальність виборців, а, отже, і вимогливість щодо політиків. «Це одне з зауважень європейських експертних інститутів, як-от Венеціанської комісії. Такої графи немає у законодавстві РФ. У нашій ситуації вибір непростий, втім це європейський шлях»,- пояснив Когут в інтерв’ю DW.

Пасивні – насправді активні

Депутат першого скликання Верховної Ради України та правозахисник Микола Коробко впевнений, що максимально можливу рівність виборчих прав може забезпечити лише мажоритарна система. Що ж до голосування «проти всіх», Коробко переконує – таке право має бути. «Блюзнірськими є намагання позбавити виборця хоча б останньої можливості чітко висловити свою незгоду з маніпулятивною системою виборів шляхом непідтримки жодного претендента на мандат»,- зауважив правозахисник.

Він каже, що замість того, щоб визнати у такому волевиявленні прояв свого цілковитого фіаско, законодавець намагається шляхом відміни відповідної графи надати цьому вигляд пасивності виборця. «Але в наших реаліях голосування «проти всіх» вигідне великим та старим політичним силам» — нагадує Ольга Айвазовська.

Авторка: Ольга Веснянка
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15002244,00.html

У твіттері: Українці мають навчитись не голосувати «проти всіх» — їм це більше не дозволять http://tinyurl.com/3hjdkzo

Ще на цю тему: http://blogs.korrespondent.net/users/blog/f4f/a35781

пересічні перехожі в LA


Посмотреть на Яндекс.Фотках

уявіть — йдуть собі, до туристів не чіпляються-)
а як Вам таке на ліфті, тобто двері відчиняються — груди розсуваються-):

Фотографии в альбоме «LA, USA» vesny-olga на Яндекс.Фотках

ось ще деякі фото з Лос-Анджелесу:

Фотографии в альбоме «LA, USA» vesny-olga на Яндекс.Фотках