Українських дітей масово вчитимуть футболу за німецькі гроші | Україна |

12:28 17.05.2011
Українських дітей масово вчитимуть футболу за німецькі гроші | Україна |
Українських дітей масово вчитимуть футболу за німецькі гроші |


read more at Vesno

Лише 0,33 відсотка українського струму не вбивають природу

За 4 місяці цього року підприємства відновлювальної енергетики в Україні виробили 0,33% від загального об’єму електроенергії. Це дані Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива і енергії України.

У Німеччині відсоток «зеленого» струму, або відновлюваних видів енергії, в енергетичному балансі досягнув 17 відсотків, свідчить статистика федерального об’єднання енергетичного та водного господарства. Українцям до цього ще рости й рости. У перші місяці 2011 року цей показник в Україні становив якісь 0,33 %. Втім, щодо того, мало це чи багато, існують різні думки.

Так, виконавчий директор компанії Fuel Alternative Юлія Березовська впевнена, що прогрес в розвитку відновлювальної енергетики в Україні очевидний. За останні півроку кількість об’єктів відновлювальної енергетики, що отримали «зелений тариф», збільшилася у півтора рази. Таким чином, офіційно «зелену» енергію виробляють 72 об’єкти, якими управляють 44 компанії. Це дає їм право на продаж струму за пільговими тарифами.

«Разом з тим, за рахунок чого відбувається ріст потужностей в альтернативній енергетиці? За рахунок малої гідроенергетики, в першу чергу, за рахунок біоенергетики і сонячної енергетики»,- зауважує Березовська. Її насторожує, що окрім однієї компанії значущих інвесторів в сонячну енергетику досі немає, а ті, хто мав намір інвестувати в українські вітропарки, не поспішають це робити.


Посмотреть на Яндекс.Фотках

Напередодні Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива і енергії України (АПЕУ) оприлюднила звіт — у січні-квітні цього року українські підприємства виробили 207,868 мільйонів кіловат-годин електроенергії, яку продали ДП «Енергоринок» за «зеленим» тарифом. Це 0,33% від загального обсягу електроенергії, проданої енергогенеруючими підприємствами за цей час. За даними Асоціації, найбільше «зеленої» енергії виробили підприємства малої гідроенергетики.

Як розповів DW представник Української мережі енергетичних інновацій greencubator Андрій Зінченко, ця галузь зараз добре розвивається з відносно невеликими інвестиціями. На другому ж місці — вітроенергетика, яка поки представлена лише держпідприємствами, третє місце в біоенергетичної галузі. На останньому місці за підсумками чотирьох місяців – сонячна енергетика.


Посмотреть на Яндекс.Фотках

Представниця Fuel Alternative Березовська вважає, що затримка реалізації великих проектів у відновлювальній енергетиці не лише гальмує розвиток галузі, але й може розчарувати тих серйозних гравців, які придивляються до України і чекають, доки хтось першим стане прикладом. «Темпи реалізації проектів альтернативної енергетики нині не дозволяють прогнозувати досягнення амбітних показників у 10% до 2015 року, на які орієнтується Україна»,- каже президент Асоціації учасників ринку альтернативних видів палива і енергії України Віталій Давій.

Тим часом координатор зі зміни клімату Національного екологічного центру України Ірина Ставчук посилається на висновок вчених Міжурядової групи експертів зі зміни клімату ООН, де сказано, що потреби людства в енергії до 2050 року можуть бути на 80% задоволені за рахунок відновлювальних джерел енергії. Для цього лише потрібно, щоб уряди країн створювали умови для розвитку зеленої енергетики.


Посмотреть на Яндекс.Фотках
на фото: Ірина Ставчук

«В Україні розвиток зеленої енергетики не є пріоритетом. В Енергетичній стратегії України до 2030 року, яка зараз переглядають українські відомства, увага приділяється вугільній промисловості та атомній енергетиці, а не зеленій»,- звертає увагу Ставчук.

На думку Юлії Березовської, один з основних чинників, що гальмують розвиток відновлювальної енергетики в Україні, це відсутність сигналів з боку держави, що на ринку України є місце для для іноземних інвесторів і девелоперів. А також те, що процедура оформлення дозвільної та інших видів документації не відпрацьована, і той шлях, який в Західній Європі вимагає півроку, в Україні розтягується на 3-5 років.

Та й самі іноземні інвестори скептично налаштовані щодо українського сегменту «зеленої» енергетики через загальний інвестиційний клімат. Один з керівників мережі енергетичних інновацій greencubator Андрій Зінченко впевнений, що заважає передусім корупція та бюрократія, як і надлишкове регулювання й лізензування.

На його погляд, на заваді також консервативність обленерго, «які хочуть і далі торгувати доступом до трансформаторів, а не бути ефективним посередником між споживачами і виробниками».

Авторка: Ольга Веснянка
У твіттері: Лише 0,33 відсотка українського струму не вбивають природу http://tinyurl.com/4xqdvry

Правозахисники розкажуть морякам про їхні права |

13:11 25.05.2011
Правозахисники розкажуть морякам про їхні права |
Правозахисники розкажуть морякам про їхні права | Україна |


read more at Vesno

Amnesty Internatio​nal занепокоєн​а зачиненням українця в львівській психлікарн​і.

За даними міжнародної правозахисної організації, міліція у Львові примусово поклала до психлікарні українця й вимагає викуп у батьків-заробітчан. Правозахисники пишуть петиції до генпрокурора й міністра МВС України.

За інформацією Amnesty International, 32-річного Ростислава Чапрана примусово утримують у психіатричній лікарні. А в його матері і вітчима, які на заробітках в Бельгії, слідчий нібито вимагає 3 тисячі євро за звільнення сина. Батьки звернулись до правозахисної організації.

За даними Амністії, спершу Ростислава, який зайшов до міліції сам, звинувачували у хуліганстві і дали 15 діб арешту, пізніше йому повідомили, що звинувачують у замаху на вбивство, в зв’язку з бійкою ще 1999 року. Самі львівські правоохоронці кажуть, що 12 років Ростислав був у розшуку й що мають всі докази, що чоловік скоїв вбивство. Також не заперечують, що затриманий у психлікарні, де триває експертиза.

Правозахисник Євген Захаров сказав DW, що обвинувачення у вбивстві мали пред’явити обов’язково в присутності адвоката і протягом трьох діб передати справу до суду для обрання запобіжного заходу, як правило, у таких випадках суд обирає СІЗО. «Слідчий тільки після того міг призначити судово-психіатричну експертизу»,- каже Захаров.

Активісти за кордоном пишуть листи

Однак родичам і адвокату Чапрана, як кажуть в Amnesty, не надали жодних юридичних підстав для утримання його під вартою. Родичі Ростислава начебто винайняли адвоката, однак посадовці завадили йому побачитись з ним в лікарні. За тими ж даними, Ростислав зміг зателефонувати батьку й сказати, що в лікарні є й інші молоді люди, чиї батьки працюють за кордоном, й в них вимагають викуп.

Як повідомила DW менеджерка Amnesty International в Україні Тетяна Мазур, активісти цього правозахисного руху з усього світу тепер надсилають звернення до генпрокурора України, міністра МВС, а також до Уповноваженого з прав людини й послів України у власних країнах з проханням негайно звільнити 32-річного українця з психлікарні у Львові.

Авторка: Ольга Веснянка
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15115818,00.html

У твіттері: Amnesty International занепокоєна зачиненням українця в львівській психлікарні http://tinyurl.com/42k4naf

Ще з цієї теми:
http://amnesty.org.ru/node/1894 (заклик до написання звернень російською мовою)
http://www.amnesty.de/urgent-action/ua-146-2011/zwangseinweisung (заклик німецькою мовою)
http://amnesty.org.ru/node/1882
http://amnesty.org.ua/2011/05/13/dopovid-amnesty-international-2011-ukrayina/#more-2135
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6209258,00.html
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4450674,00.html

Пізніше надійшов коментар від одного з керівників німецької секції Amnesty International Клауса Вальтера. Йому поставила такі питання (англ.):

— How a lot of petitions can be sent on this case to Ukraine from Germany? How active german activists on urgent actions usually?
— Do you think letters of activists can really help?
— How often and if germans are interested in what is going on in Ukraine?

Подаю відповіді пана Вальтера:

The number is not easy to guess as Urgent Actions (UAs) increasingly are downloaded from the internet. But we still have an «old fashioned» system of distributing them to amnesty districts and individuals (not nececssarily members) who pledged to participate in UAs. The total number of UA-appeals sent and registered in this distribution system for last year was 60.000 — having some 600 UAs (or repeat actions of the same case when something has changed, improved or worsened), so there is a minimum average of 100 appeals sent.
In the distribution system it is also ensured that apart from (easy to delete) emails there are faxes and «old fashioned» letters.

Yes, appeal letters do have a success — there is a general quota of 30% success rate (which seems to be not very high, but ask one of the victims — they definitely appreaciate anything done for them) of some kind of improvement registered. As governments don’t tell us «we released XY because of appeals from Amnesty» this again is only a calculatory number.

Well, general interest on Ukraine matters in Germany: Given the fact that Ukraine with such cases tries to be number 3 of the human rights violation countries in east/central Europe (after Belarus and Russia — and letting aside the Caucasus and central Asia region of former USSR) there is a certain level of interest — the orange revolution is quite known (among educated people and the press in general) — few people would know the names Janukovich or Jushchenko — but most people know that one of them poisoned the other one — and was elected anyway back to presidency. The «Madonna haircut lady» is also more or less known, and recently Femen group got a certain level of consideration in the press.

Всьо чотко: в Україні вшановують пам’ять фронтмена «Братів Гадюкіних»

«Я вернувся домів» — так називається масштабний проект пам’яті Сергія Кузьмінського з групи «Брати Гадюкіни», що організували в Україні. Легендою і генієм називають Сергія колеги по сцені та шанувальники.

Святослав Вакарчук з гурту «Океан Ельзи» — один з учасників проекту «Я повернувся домів», де 16 українських рок-груп працювали над кавер-версіями пісень «Братів Гадюкіних». Він так згадує своє знайомство з їхнью творчістю: «Коли я почув «Гадюкіних», я вперше подумав, що можна робити серйозний рок українською. Для нас це був український The Rolling Stones».

Вакарчук каже, що на нього дуже вплинула їх музика й харизма Кузі – Сергія Кузьмінського. Його голос інший музикант й теж учасник триб’ют-концерту в п’ятницю у Києві — «Фоззі» (Олександр Сидоренко) з гурту «Танок На Майдані Конґо» називає голосом революції в українській музиці, «нашим Елвісом»: «Думаю, що «Гадюкини» — науспішніший український гурт усіх часів. Була собі естрада, жила на УТ1, потім з’явилися «Брати Гадюкіни», і все змінилося. І змінюється досі».

Сергій Кузьминський, він же «Кузя», він же DJ Пуберт, помер від раку у 2009 році. Як розповідає музикант групи «Брати Гадюкіни» Павло Крахмальов, коли Сергій пішов з життя, стало зрозуміло, наскільки його особистість як поета та статусної фігури мала великий вплив на людей: «Спілкуючись з нашими друзями та шанувальниками, нам стало ясно, що ті пісні, які співали «Гадюкіни» та любили мільйони людей, не мають права тихо вмирати в музичних колекціях чи архівах, і що їм слід дати нове життя». Так і вирішили зібрати друзів-музикантів та разом з фанами Сергія Кузьмінського згадати його пісні, які давно розібрали на цитати.

Як розповів Deutsche Welle координатор проекту «Я вернувся домів» Олександр Стасов, вшанування таланту Сергія вже на етапі підготовки концерту пам’яті перетворилося на масштабний соціально-мистецький проект, до якого ще можуть долучитися шанувальники «Братів Гадюкіних» з усього cвіту. До 15 червня триває відкритий конкурс реміксів на найпопулярніші хіти «Братів Гадюкіних».

Пізніше музиканти «Братів Гадюкіних» визначаться зі списком реміксів, яким нададуть статус офіційних, а їхні автори отримають всі права на будь-яке подальше використання треків. За словами Стасова, вже надійшло близько 30 якісних реміксів. Їх надсилають переважно молоді клубні ді-джеї з Західної України. «Багато з Тернополя, Львова, Чернівців, але і з Києва. Це дійсно народний проект, навіть одна реп-група надіслала свою обробку пісень «Гадів»»,- каже продюсер.

Перебудова почалась з пісні «Всьо чьотко!»
Як каже Олег Скрипка, недарма «Брати Гадюкіни» й досі вважаються найбільш вдалою інкарнацією «Rolling Stones» в українському музичному просторі. «Не лише стилістично, але і з точки зору певної місії – адже саме їм за допомогою музики та унікальної енергетики Сергія Кузьмінського вдалося змінити уявлення про сутність речей всього пострадянського покоління. Певен, що перебудова в Україні почалася саме з пісні «Всьо чотко!».

Фронтмен «ВВ» нарікає, що його групу часто плутали з «Гадюкіними». Тепер і він заспіває одну з їхніх пісень. Загалом в роботі над кавер-версіями пісень «Братів Гадюкіних» взяли участь 16 рок-гуртів. Авторські трактовки «гадюкінських» хітів представляють: «Океан Ельзи», «Бумбокс», «Воплі Відоплясова», «Перкалаба», «ТНМКонґо», «Ляпіс Трубєцкой», «ТІК», «Кому Вниз», «ДахаБраха», «Мандри», «The Вйо», «Mad Heads XL», «ФлайzZzа», «Гуцул Каліпсо», «Гайдамаки» та «Димна Суміш».

Окрім створення реміксів, концерту й диску з кавер-версіями, ще користувачі інтернету збирали «Народний Архів Гадюкіних». Організатори проекту «Я вернувся домів» збирають аудіо, фото- та відео файли, пов’язані із Сергієм Кузьмінським та творчістю «Братів Гадюкіних». Як каже Стасов, більше отримали фото – приватних, неконцертних, багато старих інтерв’ю музикантів та Кузі. До речі, своє останнє інтерв’ю Сергій Кузьмінський дав DW.

За словами продюсера, відгукнулись журналісти з різних регіонів, так вдалось отримати чимало рідкісних відео, які використовують як оформлення рок-концерту пам’яті Кузьмінського. Цей концерт, вважають постановники, має всі шанси стати постійним рок-фестивалем. «Вдалося знайти у гарній якості відеозапис концертів, як-от виступ на «Таврійських іграх» 1994 року чи раритетні записи виступів «Гадів» у Києві 1992 року на фестивалі «Рок-музиканти проти алкоголізму і наркоманії», який вони ж охрестили «Бджоли проти меду». Тоді Кузьмінській ще вживав наркотики»,- ділиться Стасов.

Як вважають музиканти з гурту «Піккардійська терція» – саме «Гадюкіни» відкрили для українців рок-н-рол. На початку дев’яностих їхні твори розуміли та любили і меломани, і люди, які не особливо цікавилися музикою. «Але все ж гуру культу був харизматичний Сергій Кузьмінський. Він у ті часи чи не найкраще розумівся на музичних тенденціях у світі та, що головне – не боявся експериментів ні з текстами, ні з музикою»,- зауважують учасники проекту «Я вернувся домів».

Авторка: Ольга Веснянка
Редактор: Захар Бутирський
У твіттері: Всьо чотко: в Україні вшановують пам’ять фронтмена «Братів Гадюкіних» http://tinyurl.com/3r9trjs

Останнє інтерв’ю Сергія Кузьмінського
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,3177993,00.html

Враження журналіста від тієї зустрічі
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,4550456,00.html

«Зелені інвестиції» — на нові машини для міліції?

Куди витратити близько 160 млн. євро, отриманих від Японії за продаж квот на викиди СО2, український уряд вирішуватиме в червні. Серед пропозицій – заміна автопарку МВС на японські автомобілі з гібридними двигунами.
У рамках «зелених інвестицій» у МВС України пропонують за гроші, отримані від Японії за кіотським механізмом, використати японські ж технології. А саме – замінити патрульні авто, які вже відпрацювали свій моторесурс. Нині МВС використовує ще переважно радянські марки автомобілів «ВАЗ» та «УАЗ», які були введені в експлуатацію приблизно 20 років тому.

Як каже заступник міністра внутрішніх справ України Дмитро Ворона, щорічно в середньому кожним автомобілем в атмосферу викидається 27,50 тонн СО2. Таким чином 3,67 тис. застарілих міліцейських автомобілів щорічно викидають понад сто тисяч тонн СО2. Представник відомства наголошує – найкраще було б за «парникові» гроші замінити дві тисячі старих машин на сучасні економічні автомобілі японського виробництва «Тойота-Пріус». На думку Дмитра Ворони, такі машини менше споживатимуть пального й зменшать викиди парниткових газів. Ще й виконають вимоги європейських стандартів щодо екології колісних транспортних засобів.

Краще інвестувати в соціальну сферу

Як повідомили DW в Держекоінвестагенстві, така проектна пропозиція дійсно розглядалася Міжвідомчою робочою групою, але самого проекту ще немає. «Коли проект надійде до Агентства, ми зможемо його аналізувати. Далі його долю вирішуватиме японська сторона та Кабінет міністрів України» — уточнили в агентстві. Експерт Національного екологічного центру України Христина Рудницька, яка нині перебуває на проміжній сесії міжнародних переговорів зі зміни клімату у Бонні, в інтерв’ю Deutsche Welle наголосила: «Гроші від продажу квот можуть принести більший соціально-екологічний ефект у заходах з енергоефективності у житлово-комунальному секторі. За рахунок заходів з енергоефективності можна досягти значно більшого скорочення викидів, що є основною метою схеми зелених інвестицій».

Як заявив заступник голови Держекоінвестагенства Іван Варга, в червні уряд має затвердити порядок використання близько 160 млн. євро, що отримали від Японії. В агентстві зауважують, що близько 5% від всієї суми угоди вже використані.
Проведено попередню оплату робіт за договором з капітального ремонту будівель соціальної сфери у Криму (утеплення фасадів, заміна вікон і дверей в будівлях – 139 об’єктів) у розмірі близько 10 млн. євро. Завершено роботи на першому об’єкті «Клінічний госпіталь інвалідів і ветеранів війни» у Сімферополі. На думку ж голови Робочої групи українських НУО з питань змін клімату Андрія Мартинюка, головні проблеми такої роботи – це використання зелених коштів лише для бюджетних будівель. «Процедура відбору проектів не зрозуміла, немає інформації, яка би давала можливість об’єктивно оцінити ефективність використання грошей, ціна скорочення викидів надто велика», — каже еколог.

Чому б не енергопарки?

У Держекоінвестагенстві найбільш цікавим для затвердження бачать проект створення вітропарку в Криму. «Ще є ідея щодо створення енергопарку в Дніпропетровську. Там проект вітропарку може бути розширений за рахунок впровадження сонячних та біопаливних технологій. Це має бути свого роду діюча експозиція найновітніших технологій у сфері відновлювальної енергетики. Можливо, ми розглядатимемо її з іспанськими компаніями, або представниками інших країн, зацікавлених у купівлі квот на викиди в Україні», — діляться чиновники. Вже розроблені проекти також частково стосуються відновлювальної енергетики, зокрема, перехід на біопаливні технології з метою самозабезпечення об’єкту паливом за рахунок переробки відходів. Один з таких проектів, який на разі обговорюється, розроблений Національним аграрним університетом (Ворзельська філія).

«Цей заклад має намір перейти на самозабезпечення електрикою за рахунок відходів від птахівництва. Не менш цікавим проектом, на наш погляд, є будівництво очисних споруд з очищення шахтних вод шахти ім. Войкова у Свердловську Луганської області. Застосування новітніх технологій дасть змогу розв’язати відразу дві глобальні для регіону проблеми: забезпечення населення питною водою та більш ефективно запобігти підтопленню непрацюючої вугільної шахти. Є цікавий проект з модернізації рухомого складу потягів київського метрополітену» — кажуть у відомстві.
Авторка: Ольга Веснянка

У твіттері: «Зелені інвестиції» — на нові машини для міліції? http://tinyurl.com/3bxpcwr

Раніше на цю тему:

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5856405,00.html

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6300503,00.html

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,5521585,00.html

http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6010996,00.html

Власна сонячна електростанція на даху будівлі — вже реальність в Україні?

Одразу дві невеликих сонячних електростанції, що подаватимуть електроенергію за «зеленим тарифом» до мережі, запускають в Україні. Розташовані вони у Київській та Луганській областях.

У місті Антрацит на Луганщині у червні має запрацювати сонячна електростанція, де встановлені сонячні модулі українського виробництва. Головний інженер Інституту відновлювальної енергетики НАН України Юрій Фаворський розповів DW: «Крім тих сонячних електростанцій, які діють у Криму і Вінницькій області, змонтована перша черга, й через тиждень отримаємо ліцензію на станцію у 15 КВт встановленої потужності, загальною проектною потужністю 45 КВт».


Посмотреть на Яндекс.Фотках
На фото: Юрій Фаворський виступає перед учасниками Energy Camp

За словами інженера, який і консультував проект, на реалізацію ідеї від першого бажання приватного інвестора збудувати СЕС до безпосередньо встановлення й отримання усіх дозволів й «зеленого тарифу» пішло 13 місяців. Фаворський зауважує, що у Німеччині аналогічні проекти навіть не юридичних, а приватних осіб втілюються в життя за місяць-два.

За словами спеціаліста, прогнозований виробіток електроенергії для кліматичних умов півдня Луганської області від сонячної станції встановлекої потужністі 15 КВт за умови середнього «зеленого» тарифу за електроенергію у розмірі 5 гривень за кіловат-годину для цієї станції буде у грошовому еквіваленті – 25 тисяч гривень на рік.

Як каже головний інженер Інституту відновлювальної енергетики, інвестором у станцію в Луганській області є засновник приватної компанії, який має декілька бізнесів, у тому числі у традиційній енергетиці, а саме — видобуток вугілля. «Людина, яка має у власності шахту, повірила у сонце»,- підкреслює Фаворський.

Окупність за 6 років

Енергія, вироблена на цій СЕС, подаватиметься до мережі, й нею може скористатись будь-хто. Інженери розрахували, що інвестиції у станцію в Антрациті мають окупитись за 6 років. На думку консультанта проекту, у майбутньому «зелений тариф» можна буде отримувати швидше.

«Скептиків стало меньше, раніше думали, що «зелений тариф» лише для певних осіб за певних умов. Тепер будемо проект тиражувати, сподіваємось, це можна буде робити й за 8 місяців»,- зауважує інженер.

Щоб популяризувати сонячну енергетику в приватному секторі, а також виявити і усунути всі законодавчі і технічні перешкоди для таких проектів, починається будівництво іншої сонячної електростанції — у Київській області. Її розмістять на даху приватного будинку. Теж генерувати електроенергію в загальну мережу будуть за «зеленим» тарифом. Встановлена потужність станції становитиме близько 1,5 КВт.

Приватні господарства отримають рекомендації з отримання «зеленого тарифу»

Проект реалізує Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії України за підтримки Нацкомісії регулювання енергетики. Як розповів DW президент Асоціації Віталій Давій, установка даної СЕС є партнерським проектом і має на меті в першу чергу створення ефективнних рекомендацій, як приватні господарства можуть отримати «зелений» тариф, адже в Україні поки що немає такого досвіду.

Наразі ведуть переговори із київським заводом «Квазар» про постачання для проекту сонячних панелей. Сам президент галузевої асоціації і є ініціатором встановлення СЕС на даху приватної будівлі. «Окупність складе кілька років, зараз досить важко спрогнозувати, якого розміру буде тариф та наскільки швидко вдасться його отримати, а строк окупності залежить від цього»,- поділився Віталій Давій.

На фото: сонячні модулі українського виробництва забезпечують електроенергію на виїзному заході:

Посмотреть на Яндекс.Фотках

За результатами проекту Асоціація учасників ринку альтернативних видів палива та енергії має намір випустити посібник, інструкцію з будівництва та підключення до мережі малих «дахових» сонячних електростанцій, а також надати пропозиції профільному комітет Верховної Ради з усунення законодавчих недоліків, що заважають розвитку таким проектам в Україні.

Авторка: Ольга Веснянка
У твіттері: Власна сонячна електростанція на даху будівлі – вже реальність в Україні? http://tinyurl.com/3njnbc3

Раніше на цю тему:
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15090015,00.html
http://www.dw-world.de/dw/article/0,,6071364,00.html

Громадські активісти несуть Януковичу «порнографічну продукцію» | Україна |

07:57 15.06.2011
Громадські активісти несуть Януковичу «порнографічну продукцію» | Україна |
Громадські активісти несуть Януковичу «порнографічну продукцію» | Україна | Deutsche Welle | 15.06.2011


read more at Vesno

Згадаймо Папу

Україна відзначає 10-у річницю візиту Папи Римського Івана Павла ІІ


Посмотреть на Яндекс.Фотках

У Києві та Львові проходять головні святкування з нагоди ювілею візиту Папи Римського Івана Павла ІІ, який відбувся 10 років тому. Що змінилося відтоді у релігійному житті України?

Візит Івана-Павла ІІ до України влітку 2001-го року супроводжувався низкою протестів маргінальних православних груп, лунала й непряма критика з Москви. Втім, усупереч усім перепонам, візит, який вже тоді називали «історичним», все ж відбувся. Іван-Павло ІІ відправив дві божественні меси у Києві та Львові. Віце-ректор Українського Католицького Університету, правозахисник Мирослав Маринович нагадує, що під час його поїздки було беатифіковано першу групу із 27 новомучеників УГКЦ. «Навіть якщо цей Папа не в усьому втілив у життя наші мрії, він усе-таки офіційно визнав, що сьогодні немає жодних канонічних чи історичних перешкод для визнання патріархату УГКЦ, а також висловив переконання, що Митрополита Андрея Шептицького таки буде колись проголошено святим. Ці два твердження вже неможливо буде викреслити з церковної пам’яті» — зауважує Мирослав Маринович. На його думку, Іван-Павло ІІ став і місточком примирення між українським і польським народами.

Урочисті заходи

Маринович бере участь у відзначенні ювілейної річниці візиту Папи, а саме презентує у Львові українське видання книги Джорджа Вайґеля «Свідок надії. Життєпис Папи Івана Павла ІІ». Урочисті заходи триватимуть у столиці України та Львові: окрім духовних концертів, урочистих богослужінь, влаштовують й чимало світських заходів. В «Українському домі» відкрито виставку пам’ятних речей, світлин, мистецьких творів, книг, відбудеться подіумна дискусія за участю вчених, політиків, громадських діячів, демонструватимуть фільми, театральні вистави. У Національній опері України представлять оперу «Мойсей», благословенну Папою Римським.

Відкритість до широкого діалогу

Виконавчий директор київського «Інституту релігійної свободи» Максим Васін зауважив Deutsche Welle, що під час свого візиту в Україну Іван Павло ІІ засвідчив відкритість Католицької Церкви до широкого діалогу з представниками різних конфесій й продемонстрував повагу до прихильників інших церковних традицій. Важливим моментом для подальшого розвитку міжконфесійних відносин, як вважає експерт, стала зустріч Папи з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Подібної відкритості не спостерігалось під час подальших візитів в Україну Вселенського Патріарха Варфоломія та Патріархів Московського Алексія й Кирила. «Загалом візит Івана-Павла ІІ для мільйонів українців став моментом духовного піднесення, привніс сподівання на добрі зміни» — упевнений Васін. У свою чергу публіцист Мирослав Маринович іронічно зауважує. «Вже не кажу про те, що зворушило серця усіх українців: його українська мова була кращою за мову українського Президента».

Авторка: Ольга Веснянка