Український законопроект про «пропаганду гомосексуалізму» набуває резонансу в Європі

Про наміри депутатів Верховної Ради протидіяти «пропаганді гомосексуалізму» у ЗМІ знають вже далеко за межами України. Про своє занепокоєння цією ініціативою заявив, зокрема, генеральний секретар Ради Європи.

Генсек Ради Європи Торбйорн Ягланд заявляє, що підніме питання щодо «гомофобного» законопроекту перед українською владою. Він зауважує, що Європейська Конвенція з прав людини встановлює чіткі зобов’язання щодо свободи слова, поваги до приватного й сімейного життя і недискримінації й за сексуальною орієнтацією — для всіх країн членів Ради Європи, в тому числі України. Саме ці права, на думку правозахисників, можуть бути порушені в Україні, якщо ухвалять законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів (щодо захисту прав дітей на безпечний інформаційний простір)». В ньому йдеться про заборону «пропаганди гомосексуалізму».

Автори законопроекту хочуть встановити відповідальність за «зловживання свободою слова у діяльності друкованих ЗМІ чи використання телерадіоорганізацій» за згадування гомосексуальності. Проектом пропонують встановити кримінальну відповідальність за ввезення, виробництво та розповсюдження продукції, що «пропагує» гомосексуальність.

Європарламент, правозахисники, Рада Європи

Генеральний секретар Ради Європи у листі до Найджела Уорнера, радника асоціації ILGA Europe, що об’єднує організації геїв і лесбійок з усієї Європи, нагадує, що Кабінет Міністрів Ради Європи ухвалив рекомендації щодо боротьби з дискримінацією через сексуальну орієнтацію чи гендерну ідентичність. Торбйорн Ягланд запевняє: Рада Європи стежитиме за розвитком подій довкола законопроекту. Нині проект на розгляді у парламентському комітеті зі свободи слова, його включили для розгляду на поточній сесії Верховної Ради.

Далі: http://www.dw-world.de/dw/article/0,,15522261,00.html

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

*